Jakie płytki do łazienki?

  • Sharebar

Łazienka jest dość specyficznym pomieszczeniem. A to dlatego, że ma niezbyt życzliwy mikroklimat. Wiem, że może to trochę niezrozumiale brzmieć, ale jeśli się dokładniej przeanalizujemy sytuację, to parametry tam występujące znacznie się różnią od tych w reszcie pomieszczeń. Zdobyć odpowiednie meble, które nie będą ulegały degradacji w takiej wilgoci jest bardzo trudno. Nie tyczy się to tylko półek czy szafek, zakupując płytki podłogowe trzeba mieć ten sam element na uwadze. Jednak to wciąż nie koniec kryteriów jakimi powinny cechować się płytki do łazienek.

Oczywiście, można niwelować negatywne czynniki, na przykład poprzez założenie w łazience pochłaniaczy wilgoci. Jednak nie wyeliminuje to wszystkich niebezpieczeństw, z którymi podejmują walkę płytki do łazienek. W takim miejscu zawsze przytrafi się, iż woda nam gdzieś pluśnie, gdzieś się wyleje. Optymalne płytki podłogowe winny być specjalnie zabezpieczone przed pochłanianiem wilgoci. Wyróżniać powinny się też wytrzymałością na zmiany temperatur. Raz ciepła, raz zimna woda zmienia temperaturę, co też może zaszkodzić płytkom, jeśli nie posiadają odpowiednich właściwości.

Tutaj, tak samo jak w przypadku kuchni ważne jest to, aby płytki podłogowe były wytrzymałe na duże obciążenia. Pralka, wanna to wszystko swoje waży, nie wspominając już o sytuacji, gdy woda wypełnia wannę po brzegi. Ktoś dojdzie do wniosku, iż skoro jest tak dużo przeciwności losu, to może płytki to niezbyt dobry pomysł? Wprost przeciwnie. Obecnie bez wysiłku odszukamy płytki do łazienek, które mają wszystkie potrzebne właściwości, dzięki którym będziemy mogli się z nich nacieszyć długimi latami.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Płytki ceramiczne – na co zwrócić uwagę
  2. Jakie płytki do kuchni?
  3. Skąd się wzięły płytki łazienkowe
  4. Stylowe płytki ścienne od Carrea
  5. Wybór płytek do mieszkania
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.