Jaki materac wybrać

  • Sharebar

Gwarancja dobrego snu

Co daje nam gwarancję dobrego snu, oraz odpowiednią regenerację i odpoczynek naszemu ciału ? Oczywiście odpowiednio dobrany materac, który daje najlepszy odpoczynek dla kręgosłupa i całego ciała.
Dobór odpowiedniego materaca jest niezwykle ważny dla zdrowego snu, gdyż spędzanie tego czasu na dobrym materacu wpływa korzystnie na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

 

Wybór materaca

W tym artykule przedstawimy wskazówki, którymi należy się kierować decydując się na zakup materaca do spania. Przede wszystkim należy wybrać rodzaj materaca, jego rozmiar, z jakich materiałów jest wykonany oraz jego twardość. Ważnym czynnikiem są również nasze preferencje i przyzwyczajenia podczas spania, gdyż każdy z nas ma inne, jedni preferują spanie na plecach, inni na brzuchu czy na boku.

 

Jak rozpoznać dobry materac

Dobry materac to taki, który nie jest zbyt miękki ani też zbyt twardy. Zbyt twardy materac nie podpiera punktowo naszego ciała co powoduje, że naczynia krwionośne są uciskane a mięśnie skurczone i napięte. Osoba śpiąca na takim materacu obudzi się zdrętwiała i będzie miała kłopoty z krążeniem. Gdy śpimy na materacu zbyt miękkim zapadamy się a nasz kręgosłup będzie się wyginał, co z kolei spowoduje bóle pleców i kręgosłupa.

Kolejnym, bardzo istotnym aspektem jest pozycja we śnie. Jeśli śpimy na boku potrzebujemy materaca, który dobrze podtrzymuje ciało, utrzymuje kręgosłup w linii prostej. Takie osoby powinny wybierać materace bardziej elastyczne, w których najbardziej wystające części ciała, czyli ramiona i biodra, mogą się zagłębić. Śpiąc na plecach ciężar ciała rozkłada się równomiernie, dlatego można wybierać materace nieco twardsze na bazie maty kokosowej lub materace na wzmocnionych sprężynach jednostrefowych. Gdy często zmienia się pozycję podczas snu, polecamy materace szybko dopasowujące się do kształtu ciała, np. materace termoelastyczne lub wysokoelastyczne.

 

Konstrukcja materaca a jego żywotność

Aby materac miał najdłuższą żywotność oraz odporność na odkształcania warto zainwestować w materace kieszeniowe, które zapewnią naturalne ułożenie kręgosłupa podczas snu dzięki zastosowaniu w nich 7 stref oddziaływania. Strefowość powoduje, że ramiona, kręgosłup i miednica są optymalnie podparte zgodnie ze swoją naturalną budową. Takie innowacyjne zastosowanie powoduje, że materac zyskuje na elastyczności i sprężystości oraz bez trudu dopasowuje się do kształtu ciała śpiącego.

Jak widać jest wiele czynników, którymi należy kierować się przy wyborze dobrego materaca.

 

Jak widać jest wiele czynników, którymi należy kierować się przy wyborze dobrego materaca. Dlatego zanim podejmiemy decyzję, warto zaciągnąć informacji u fachowca, który zapewni nam rzetelną poradę. Wszystkie informacje uzyskają Państwo u polskiego producenta materacy ALVARE zarówno w sklepie stacjonarnym w Warszawie  jak i  na stronie internetowej www.alvare.pl

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (3 oddanych głosów)
Jaki materac wybrać, 5.0 out of 5 based on 3 ratings

Podobne wpisy:

  1. Materac dla każdego.
  2. Materac
  3. Wybór mebli ogrodowych
  4. Jaki materiał wybrać do budowy ścian?
  5. Jaki rodzaj dachu wybrać?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.