Jaki grill najlepszy?

grill
  • Sharebar

Spędzanie czasu przy dymiącym grillu stało się bardzo popularne, powiększyła się też oferta dostępnych rozwiązań technicznych umożliwiając już nie tylko grillowanie na świeżym powietrzu ale również we własnym domu. Jak wybrać grilla? aby go dopasować do swoich potrzeb.

            Grille gazowe zasilane gazem z instalacji lub z butli, te drugi bardziej mobilne umożliwiające postawienie w dowolnym miejscu, zasilane z instalacji jeszcze niezbyt popularne w naszym kraju przeznaczone do otwartych kuchni przydomowych. Zapewniają łatwe i szybkie odpalenie, równomiernie rozkładająca się temperatura i możliwość swobodnej jej regulacji przyczyniają się do wygody używania. Palniki wymagają osłon aby płomień bezpośrednio nie stykał się z pieczonymi porcjami i nie były narażony na skapujący tłuszcz, można również wykorzystać żeliwną płytę grzewczą przenoszącą ciepło z palnika na ruszt.

Najpopularniejsze są grille opalane węglem drzewnym, jako że stanowią znaczną część oferty, znajdziemy tu bardzo tanie jak i solidne z wysokiej jakości stali pokaźnych rozmiarów grille. Mniejsze o prostej konstrukcji można z powodzeniem zabrać ze sobą na wakacje czy na działkę, dla osób ceniących mobilne rozwiązania to właśnie odpowiedź jak wybrać grilla?

W ofercie znajdziemy bardzo praktyczne modele z dwoma rusztami i półeczkami umożliwiającymi trzymanie wszystkich składników i przypraw pod ręką oraz utrzymywanie temperatury gotowych już porcji. Grille elektryczne można używać w domu w wersji stołowej lub na zewnątrz w miejscach z dostępem do zasilania, mogą posiadać jeden element grzewczy lub dwa, w takim przypadku pieczenie odbywa się jednocześnie z góry i z dołu wpływając na skrócenie czasu przygotowania posiłku. Żeliwne ruszty grzewcze posiadają kanaliki odprowadzające tłuszcz i są łatwe do mycia.

            Szeroka gama wyrobów to oczywiście nie tylko sposób opalania ale również wielkość i stopień rozbudowy, jak wybrać grilla? Warto z pewnością przejrzeć ofertę i zastanowić się gdzie go będziemy używać, jak często i ile osób będzie nam towarzyszyć.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Wypoczynek z grillem
  2. Antresole i ogrodzenia – jaki materiał jest najlepszy?
  3. Grille węglowe prosto z USA
  4. Jaki materiał wybrać do budowy ścian?
  5. Pokaż mi jak mieszkasz a powiem ci jaki jesteś.
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.