Jaką farbę wybrać na swój dach?

  • Sharebar

Na obecnym rynku lakierów i farb dachowych dostępna jest ogromna ilość materiałów wykorzystywanych do renowacji dachu. Większość z nich nie pełni jednak oczekiwań użytkowników. Zastosowane farby po krótkim okresie łuszczą się i tracą swój kolor. Tego typu przekształcenia są skutkiem zmieniających się warunków atmosferycznych panujących w naszym kraju.

Na dodatek popularne marki częściej od nowoczesnych formuł produkcji świetnie wykorzystują marketing. W ostatecznym wyniku materiały te są często posiadają znacznie gorszą jakość aniżeli firmy, o których „nieco mniej słychać”. Zamiast na reklamę należy dokładnie sprawdzić zakres działania określonego producenta- do kogo oraz do czego adresuję swoje materiały. Jasne jest, że farby do dachów wykorzystywane w kręgach przemysłowych są bardziej trwałe, skuteczniejsze, a ze względu na ich przeznaczenie mniej zawodne. Na dodatek cena tego rodzaju farby jest stosunkowo niewiele wyższy.

W dokonywaniu decyzji przede wszystkim należy kierować się składem. Im więcej cząsteczek stałych posiada dany produkt, tym jej jakość jest lepsza. Wskazane jest dowiedzieć się, czy jest wodna, czy bazuje na rozpuszczalnikach. W przypadku drugiego wyjścia produkt posiada o wiele lepszą gęstość, a także lepszą strukturę, co jest istotne podczas malowania dachu. Kolejnym wyznacznikiem świadczącym o jakości produktu jest jego termoplastyczność. Farby, jakie wyróżnia spora rozciągliwość o wiele lepiej spełnią się na materiale dachowym, narażonym na spore różnice temperatur. Czym wyższa termoplastyczność produktu tym większa pewność, że nie ulegnie złuszczeniu.

Przeważnie z odnowieniem pokrycia dachowego związane bywają inne dodatkowe zabiegi.Chodzi o malowanie fragmentów domu w pobliżu więźby, takich jak rynny, lub części ściany. Warto więc kupić farbę, która daje taką możliwość. Nie dość, że da to lepszy efekt wizualny ale również będzie mieć wpływ na szybkość jak i lekkość wykonywanej pracy.

Reasumując: żeby zdecydować się na odpowiednią farbę do blachy dachowej lub dachówek należy wziąć pod uwagę powyższe czynniki. Da to gwarancję, że nasz dach zapewni wystarczającą ochronę dla nas, jak i budynku.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Zielony dach
  2. Jaką podłogę wybrać do mieszkania?
  3. Elewacje – jaką wybrać ?
  4. Jaką kabinę prysznicową wybrać?
  5. Jaką sukienkę na wesele wybrać?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.