Jak zorganizować stanowisko pracy?

mieszkanie
  • Sharebar

Miejsce pracy to przestrzeń, w której spędzamy kilka (a czasem kilkanaście!) godzin w ciągu dnia. Należy zadbać o to, aby znajdowało się w dogodnym dla nas miejscu i była odpowiednio zagospodarowana. Od tego, w jaki sposób je urządzimy, zależeć będzie nasze samopoczucie w trakcie pracy, a co za tym idzie – nasza wydajność. Warto więc odpowiednio zaplanować stanowisko naszej pracy, bez względu na to czy znajduje się ono w miejscu pracy czy  po prostu w domu.

1. Przede wszystkim – wybierzmy odpowiednie miejsce. Dobrze ustawić  biurko w takim miejscu, w którym – o ile to możliwe – będziemy mieć ciszę i spokój. Warto wybrać takie miejsce, w którym będziemy mogli zachować odrobinę prywatności i nie koniecznie być na oku wszystkich domowników. Ponadto – światło. Biurko koniecznie powinno znajdować się blisko okna lub balkonu przy czym w taki sposób, aby nasza twarz była skierowana do światła. Jeśli ustawienie biurka przodem do światła naturalnego jest z różnych względów niemożliwe, zadbajmy o właściwe oświetlenie .

2. Skoro już mowa o świetle – zainwestujmy w małą lampkę, którą będziemy mogli postawić na biurko. Przy jej zakupie kierujmy się nie tylko względami estetycznymi, ale także odpowiednim oświetleniem. Ważne, aby światło było odpowiednio dostosowane do naszych oczu – nie było zbyt jasne i nie podrażniało oczy, gdyż zakładamy, że przy stanowisku pracy będziemy spędzać długie godziny w ciągu każdego dnia. Wybór oświetlenia jest bardzo ważny, gdyż nieodpowiednio dobrane czy po prostu szkodliwe światło może popsuć nasz wzrok.

3. Wybierając rozmiar biurka zastanówmy się, jakie sa nasze potrzeby. Wszystko zależy od tego, do czego będzie nam ono służyło: czy do pracy biurowej, do pracy na komputerze, a może do kreślenia rysunków? Ważne, abyśmy mieli odpowiednio dużo przestrzeni do pracy i mogli na biurku położyć wszystkiej artykuły potrzebne do pracy. Wybór materiału z jakiego jest wykonane biurko to także istotna kwestia. Sklepy prześcigają się w pomysłach oferując nam biurka szklane, plastikowe, a także klasyczne drewniane. Wybierzmy takie, które jest solidne i będzie dobrze współgrało z pomieszczeniem, w jakim je postawimy.

4. Do naszego biurka dobierzmy odpowiednie krzesło. Podobnie jak poprzednio, mamy ogromny wybór różnych tworzyw, kształtów i kolorów. Postawmy przede wszystkim na funkcjonalność i wygodę. Krzesło powinno być odpowiednio wyprofilowane i bezpieczne dla kręgosłupa szczególnie, jeśli nasza praca przy komputerze trwa wiele godzin. Możemy zakupić fotel z przewiewnym oparciem, który zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza. Koniecznie pamiętajmy o specjalnej  poduszce na krzesło szczególnie jeśli wybieramy takie, które jest wykonane z drewna.

5. Zadbajmy o właściwe zaprojektowanie przestrzeni w miejscu pracy. Zainwestujmy w artykuły, które łatwo i szybko pomogą nam uporządkować potrzebne do pracy przedmioty. Ciekawym rozwiązaniem są kubeczki w których możemy umieścić przybory do pisania, kreślenia czy zaznaczania oraz piętrowe wysuwane stojaki, na których ułożymy dokumenty, teczki czy arkusze papierów!

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak zorganizować dziecku wakacje
  2. Jak zorganizować dzieciom wakacje żeby były zadowolone?
  3. Jak zorganizować pracę salonu fryzjerskiego
  4. Jak zorganizować wesele dla 100 osób
  5. Coaching i terapia dla osób szukających pracy
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.