Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

  • Sharebar

Z wysokimi rachunkami za prąd boryka się znaczna część społeczeństwa. Do tego dochodzą systematyczne podwyżki cen prądu, co w połączeniu może przyprawić o niezły zawrót głowy. Są dwa wyjścia z tej sytuacji. Pierwsze to pogodzenie się z tym faktem, natomiast drugie to szukanie oszczędności. Czy można zatem zmniejszyć rachunki za prąd? Oczywiście!

Jeśli to możliwe warto rozważyć zmianę telewizora z LCD czy plazmy na poczet LED. Generują o wiele mniejsze zużycie prądu, co istotnie może przełożyć się na obniżkę rachunków za energię elektryczną. W dalszej kolejności pod lupę należy wziąć kwestię oświetlenia. Oprawy oświetleniowe bazujące na technologii LED okazują się najbardziej ekonomicznymi. Diody umożliwiają zaoszczędzenie nawet 80 procent energii w porównaniu ze zwykłymi halogenami, co też znacząco przekłada się na obniżkę rachunków za prąd.

Dobrymi właściwościami energooszczędnymi charakteryzują się płyty indukcyjne nagrzewane przez pole magnetyczne. Dodatkowo mogą być wyposażone w wiele przydatnych funkcji. Podobnie jest w przypadku nowoczesnych piekarników, które dzięki zastosowaniu kilku szyb w drzwiach umożliwiają dłuższe utrzymywanie temperatury. Rachunki za prąd zmniejszymy, jeśli zaopatrzymy się w pralkę oznaczoną klasą A lub A++. Już nawet pralka klasy A pobiera blisko 20 procent mniej energii elektrycznej w porównaniu z tą, znajdującą się w klasie B. Niektóre modele zostały wyposażone w przydatne funkcje, takie jak pranie połowy wsadu, automatyczny dobór wody do wagi prania czy pranie parowe, które oszczędza nie tylko wodę, ale również i energię.

Rachunki za prąd zmniejszają jeszcze inne nowoczesne urządzenia, takie jak chłodziarko-zamrażarka wyposażona w funkcję „No Frost”, która polega na samoczynnym usuwaniu szronu oraz wilgotności, co pozwala na utrzymanie właściwej temperatury i bezpośrednio przekłada się na mniejsze zużycie energii. Podobnie jest ze zmywarką, która podczas jednego cyklu mycia zużywa średnio około 10 litrów wody, podczas gdy pani domu może jej spożytkować nawet dziesięć razy więcej! A do tego w wielu modelach dochodzi funkcja eko, która również przekłada się na oszczędności związane z mniejszymi rachunkami za prąd.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.