Jak zacząć planowanie dekoracji?

dekoracje
  • Sharebar

Załóżmy, że przestajesz czuć się najlepiej we własnym domu. Chciałbyś zmienić coś w taki sposób, by otoczenie dawało Ci więcej energii i motywacji. Pamiętaj – możesz zatrudnić do tego profesjonalistę, ale tak naprawdę to Ty jesteś najlepszym dekoratorem do własnego pomieszczenia. Dodatki oraz kolory powinieneś wybrać sam, robiąc to intuicyjnie. Jak jednak wpaść na najlepszy pomysł? Zacznij od poznania swojego mieszkania. Przejdź wzdłuż niego, przyjrzyj mu się uważnie i zastanów się – co tak naprawdę najbardziej Ci tutaj przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? Później nadejdzie czas na to, by pomyśleć, jakie nowe rzeczy mógłbyś wprowadzić do pomieszczenia. Kim jesteś?

Przypomnij sobie chwile, w których czułeś się najlepiej. Zastanów się, jakie emocje ci towarzyszyły, jaki miałeś nastrój. Patrząc bowiem na sytuacje, w których jest ci dobrze, możesz sam określić czy dzieje się to w otoczeniu śmiałym, eleganckim, tradycyjnym czy też przytulnym. Załóżmy, że zawsze najbardziej komfortowo czułeś się w tradycyjnym domu, takim jaki mieli na przykład Twoi rodzice. Spójrz na swoje otoczenie: czy jest ono tradycyjne?

A może przez wzgląd na panujące trendy urządziłeś go w sposób zbyt nowoczesny i to właśnie wpływa na pogorszenie Twojego samopoczucia? Jedno jest pewne – to nie Ty powinieneś dostosowywać się do wnętrza twojego mieszkania, a jego wnętrze do Ciebie. Następnie idź do pomieszczenia, jakie najbardziej lubisz i w którym przebywasz najczęściej. Przyjrzyj się jego wyposażeniu oraz kolorowi ścian. Prawdopodobnie to właśnie przez wzgląd na nie tutaj czujesz się najlepiej i to ono powinno stanowić dla Ciebie inspirację do dokonania zmian w całej reszcie mieszkania.

Bardzo dobrą wskazówką (zobacz tu) jest również przyjrzenie się… naszym ulubionym rzeczom. Przykładowo – którym kocem lubisz najbardziej owijać się podczas zimniejszych dni? I dlaczego jest to akurat ten jasnoniebieski, podczas gdy twój współmałżonek uwielbia zagłębiać się w fotelu o barwie ciepłego brązu, którego Ty szczerze nie znosisz? Takie drobnostki mogą nam pokazać nasze preferencje, nad którymi nie zastanawiamy się na co dzień, a które mogą nam doskonale podpowiedzieć, co najbardziej lubimy.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Sklepy internetowe – Jak zacząć?
  2. Malowanie dekoracji na ścianie
  3. Wykorzystanie szkła jako dekoracji
  4. Jak zacząć inwestować na Giełdzie Papierów Wartościowych
  5. Od czego zacząć sklejanie modeli?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.