Jak wybrać pralkę?

ekonomiczne pralki
  • Sharebar

Wybór pralki rzadko jest kwestią lekką, łatwą i przyjemną. Przed podjęciem zakupu często dokonujemy gruntownego researchu na temat marek, którymi jesteśmy zainteresowani, konkretnych modeli oraz sklepów, w których pożądany model można nabyć. Nie zmienia to jednak faktu, że jednym z najważniejszych – a może i najważniejszym – wyznacznikiem jest cena.

Niedawno zapytałem znajomego pracującego w jednym z największych sklepów sieciowych w Polsce z elektroniką użytkową, co denerwuje go najbardziej. Niezbyt zdziwiła mnie jego odpowiedź, kiedy powiedział mi, że są to klienci, którzy chcą produktu jednocześnie taniego i dobrego, o który proszą z rozbrajającym uśmiechem na ustach. Dodał przy okazji, że po sprowadzeniu ich na ziemię stwierdzeniem, że kupuje się elektronikę albo tanią, albo dobrą nieraz czuje się jak osoba, która zabrała dziecku cukierka.

Jak to jednak jest w rzeczywistości? Prześledźmy temat na przykładnie tanich pralek. ‘Tanio’ rzadko ma jednak wspólną wartość – ustalmy zatem, że są to produkty w cenie nieprzekraczającej 900 złotych. Wśród nich dominują urządzenia naszych rodzimych producentów, ale znajduje się również kilka propozycji marek zachodnich. W tej sytuacji zdając się jednak nie tylko na lokalny patriotyzm, warto byłoby zainteresować się wyrobem miejscowym. Dlaczego? Między innymi dlatego, że szeroka oferta zachodnich brandów jest mocno zhierarchizowana – a na samym jej dole znajdują się produkty, które wyposażone są dość ubogo. To nie jednak nie wszystko – bardzo często są to produkty mało oszczędne.

Zresztą z tym musimy się liczyć już na wstępie – tanie pralki rzadko kiedy charakteryzują się klasą energetyczną wyższą, niż A+, co obecnie jest absolutnym minimum. Na palcach jednej ręki policzyć można modele bardziej ekologiczne. Kupując pralkę pamiętać musimy o starej biznesowej prawdzie – że bez inwestycji nie ma zysku. Radzi się zatem, że jeśli mamy do wyboru dwa urządzenia – tańsze lecz mało oszczędne, i droższe ale zdecydowanie ekonomiczniejsze – zdecydowanie lepiej postawić na tę drugą opcję, nawet kosztem jednorazowego nadwyrężenia domowego budżetu. Pralka jest sprzętem, który wymienia się raz na kilka lat, zatem różnica w wysokości 200, czy 300 złotych szybko zwróci się nam przy okazji opłat eksploatacyjnych.

Nie oznacza to jednak, że za małe pieniądze nie znajdziemy urządzenia, które będzie solidne i oszczędne jednocześnie. Trzeba po prostu wykazać się odpowiednią cierpliwością oraz instynktem. 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak wybrać żaluzje okienne?
  2. Jak wybrać oświetlenie do pokoju
  3. Jak wybrać meble do kuchni?
  4. Sprzątanie przemysłowe – jak wybrać?
  5. Jak dobrze wybrać kapele weselną?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.