Jak wybrać oświetlenie do pokoju

oświetlenie
  • Sharebar

Przyszli rodzice oprócz przygotowania siebie na dziecko oraz całej masy akcesoriów takich jak butelki, ubranka, smoczki, kocyki i pieluchy przygotowują również kącik lub pokój dla nowego członka rodziny. Miejsce takie nie tylko powinno być w odpowiednich kolorach, ale także posiadać właściwe oświetlenie.

Wybór koloru światła i rozmieszczenie w pokoju

Trzeba się zastanowić przed zakupem oświetlenia. Należy przecież pamiętać, że oczy malutkiego dziecka są bardzo wrażliwe na nowe doznania. Żarówki, które wybierzemy powinny dawać ciepłe i miękkie światło – najlepiej żółte. Typowo białe może być za chłodne i ostre dla nieprzywykłych jeszcze do niego oczu. Wybrać też możemy jako światła dodatkowe żarówki o nietypowych kolorach np. zielone czy różowe.

Gdzie będą znajdować się punkty światła jest również bardzo ważne dla nas jak i dla dziecka. Oczywiście powinno być jedno główne górne oświetlenie. Obejmie ono cały pokój i pozwoli po nim swobodnie poruszać. Dobrym pomysłem jest karnisz z dwoma lub trzema żarówkami, które działają osobno. W pokoju dziecka znaleźć powinna się co najmniej jeszcze jedna lampka o bardzo łagodnym delikatnym świetle. Najlepiej umieszczona blisko łóżeczka malucha. Pomoże nam przy usypianiu i sprawdzaniu czy z maluchem wszystko w porządku.

Lampy jak z bajki

Skoro to pokój dziecięcy to lampka, karnisz czy abażur nie muszą być nudne. Pojawiło się na rynku wiele lamp w fantazyjnych kształtach, które idealnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym. Znajdziemy zatem i takie w kształcie biedronki, pszczółki, ślimaka, kotka i pieska, a także odwzorowujące postacie z popularnych bajek i kreskówek. Szeroki wybór tego typu lamp znajduje się w Leroy Merlin. Nie dość, że będą one bardzo praktyczne to jeszcze wspaniale udekorują pokój dziecka.

I wszystko jasne

Wybierając akcesoria do pokoju dziecięcego powinno się kierować wpierw względami praktycznymi, a później estetycznymi. Jak widać jednak przy wyborze oświetlenia obie te rzeczy można połączyć i cieszyć się dobrze oświetlonym pokojem, który dzięki lampom będzie wspaniale wyglądać i sprawi dziecku wiele radości.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Aranżacja pokoju dziecięcego.
  2. Aranżacja pokoju dziecięcego.
  3. Oświetlenie w domu – less is more?
  4. Jak urządzić swój pokój – kilka porad
  5. Jak urządzić pokój dla dziewczynki?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.