Jak urządzić stylowe przyjęcie?

  • Sharebar

Urządzając stylowe przyjęcie warto zadbać nie tylko o menu, ale również o niepowtarzalną oprawę całej imprezy. Nakryciem stołu, zastawą oraz dekoracjami można zbudować wyjątkowy nastrój, a także przekazać gościom więcej, niż da się powiedzieć słowami. Odpowiednimi dekoracjami możesz również nadać przyjęciu pewien motyw przewodni, który sprawi, że będzie ono ciekawsze i oryginalne.

Co zatem jest ważne przy urządzaniu przyjęcia, które ma pozostawić u naszych gości niezapomniane wrażenia? Obowiązkowy jest dobry humor, pyszne menu, ale także dopracowane szczegóły w doborze zastawy stołowej, szkła stołowego i dekoracji. W zależności od miejsca w którym urządzamy przyjęcie, przyjmujemy inne zasady. Inaczej urządza się imprezę na świeżym powietrzu, a inaczej w mieszkaniu czy w domu.

Stylowe przyjęcie w ogrodzie

Na świeżym powietrzu możemy urządzić tak zwane garden party, które jest mniej formalne, zatem i dekoracje oraz zastawa mogą być rozmaite. Nie są tu obowiązkowe obrusy, bardziej niż o nie musimy bowiem zadbać o wygodę gości: przygotować miękkie poduchy, żeby gościom wygodnie się siedziało, a także pledy, jeżeli przyjęcie ma trwać do późnych godzin nocnych. Należy przede wszystkim wybrać odpowiednie miejsce: osłonięte od wiatru i najlepiej zadaszone. Jeśli nie mamy specjalnego pawilonu lub altany, warto przygotować parasole ogrodowe, które za dnia osłonią przed nadmiernym słońcem, a w razie deszczu ochronią przed zmoknięciem. Fakt, że przyjęcie urządzamy na dworze, wcale nie wyklucza tego, aby było one stylowe i eleganckie – dobierając odpowiednie dekoracje, eleganckie talerze, kielichy i eleganckie karafki, możemy nadać mu taki charakter, na jakim nam zależy. Coraz częściej podczas przyjęć w ogrodzie rezygnuje się z papierowych kubków oraz papierowych talerzy na rzecz szklanek, szklanych karafek oraz ceramicznych lub porcelanowych talerzy. Estetyka i wygoda gości jest ważniejsza niż możliwość szybkiego posprzątania po takim przyjęciu, kiedy to papierowe talerze i kubki wrzucamy po prostu do kosza na śmieci. Jednak możemy tak dobrać naszą zastawę i szkło, aby po przyjęciu bez problemu móc je zapakować do zmywarki, bez obaw o to, że się potłuką lub zniszczą. Znakomicie sprawdza się tutaj francuskie szkło La Rochere, które produkowane jest przez najstarszą hutę szkła we Francji i które piękno łączy z funkcjonalnością. Z powodzeniem możemy myć szklanki, kielichy, a nawet eleganckie, szklane karafki właśnie w zmywarce. Szkło Francuskie to przepiękne wzory i różne kolekcje. Na przyjęcie w ogrodzie znakomicie sprawdzi się kolekcja z pszczółką: kielichy, szklanki i karafka udekorowane są motywem pszczoły, która idealnie wpisuje się w koncepcję przyjęcia na świeżym powietrzu.

Stylowe przyjęcie w domu

Wyprawiając stylowe przyjęcie w domu, musimy trzymać się już pewnych zasad, które są istotne, jeśli zależy nam na tym, aby było ono eleganckie. Obowiązkowo musimy zadbać o odpowiednią dekorację stołu: nie może na nim zabraknąć świeżych kwiatów w wazonach, świec w stylowych świecznikach, a także drobnych dekoracji stołowych, odpowiednio rozmieszczonych po całym stole. Stół powinien być nakryty obrusem, który możesz dodatkowo ozdobić, mocując do niego dekoracyjne obciążniki. Nieodłącznym elementem takiego przyjęcia jest stylowa zastawa, eleganckie sztućce i obowiązkowo eleganckie szkło stołowe: kielichy, szklaneczki, karafki i dzbanki. Zadbaj o to, by wszystkie elementy zastawy, sztućce i szklanki były odpowiednio ułożone oraz odpowiednio przyporządkowane. Nie pomyl kieliszków do wody z kieliszkami do wina białego czy też z kieliszkami do wina czerwonego. Nie stawiaj również na stole butelek z napojami: każdy napój przelej do eleganckiego dzbanka, a wino do karafki. Wbrew pozorom to bardzo istotne kwestie, które wpływają na odbiór całej imprezy przez gości. Wszystko powinno być dopracowane w najdrobniejszych szczegółach: odpowiednie serwetki przy każdym talerzu, a dodatkowo w dekoracyjnym serwetniku. Naczynia i buteleczki, w których podasz przyprawy na stół: butelki na oliwę, ocet, cukierniczka i solniczka, również powinny nawiązywać swoim wyglądem do stylu, w jakim utrzymana jest cała zastawa.

Gdy już wszystko przygotujesz, gdy stół już będzie pięknie nakryty, przejdź się jeszcze po pomieszczeniu, w którym organizujesz przyjęcie i spójrz na nie oczami gości: co zobaczą po wejściu do pokoju i co będą widzieć ze swojego miejsca za stołem. Poświęć na to kwadrans, a potem dopracuj wszelkie szczegóły otoczenia samego stołu, aby jego wygląd współgrał z nakrytym stołem. Spójność aranżacji stołu z całym pomieszczeniem również wpływa na odbiór całego przyjęcia przez gości.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Jak urządzić stylowe przyjęcie?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Orgaznizjemy przyjęcie w domu
  2. Catering pomysłem na przyjęcie rodzinne
  3. Jak przygotować lokal na przyjęcie, czyli serwetki bankietowe
  4. Stylowe wesele – stylowe dodatki
  5. Jak urządzić wnętrze?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.