Jak urządzić pokoik dziecka?

  • Sharebar

Jak urządzić pokój naszej pociesze, by czuło się ono w nim dobrze? Oto kilka praktycznych porad.

Wielozadaniowość

Pokój dziecięcy ma do spełnienia kilka ważnych misji jednocześnie. Ma bowiem służyć dobrze do zabawy, nauki i odpoczynku. Jak z tego wybrnąć? Najlepiej zwrócić uwagę na wydzielenie osobnych kącików tematycznych w obrębie pokojowej przestrzeni, zadbać o ich prawidłowe wyposażenie, włącznie z odpowiednim oświetleniem. Jeżeli nie zadbamy o to, aby inna część pokoju służyła do nauki, a inna do zabawy, wówczas może pojawić się chaos i trudność w robieniu porządku w pokoju.

Jak wybrać kolory?

W przeciwieństwie do innych pomieszczeń domowych jak salon czy kuchnia, pokój dziecięcy stanowi większe pole do rozwiązań niekonserwatywnych i odważnych, jeśli chodzi o kolory. Możliwość zastosowania barw nasyconych nie oznacza jednak, że musimy czy też powinniśmy się niejako z automatu na nie decydować. Przestrzeń przeładowana intensywnością wielu kolorów, może przytłoczyć, albo wywrzeć wrażenie chaosu. Zdecydowanie warto odradzić czerwień jako kolor ścian, ponieważ jak wykazali naukowcy, dłuższe przebywanie w pomieszczeniu w tym kolorze wywołuje u człowieka agresję. Nie bójmy się za to koloru białego. Nuda klasyka? Niekoniecznie. Zwłaszcza jeśli postanowimy ozdobić ścianę kolorową fototapetą, albo ciekawym wzorem z szablonu malarskiego. Takie rozwiązanie jest też ekonomiczne, ponieważ daje się łatwo zmienić, gdy dziecko wraz z wiekiem nabiera innych zamiłowań i już np. nie podobają mu się bajki Disneya, a za to fascynuje go świat podwodny. Decydując się na dominującą kolorystykę w pokoju dziecięcym, pamiętajmy by była ona spójna. Jeżeli łączymy fiolet z żółtym to wystarczy. Bardziej nie mieszajmy, bo zrobi się okropnie pstrokato. Decyzję zawsze warto też skonsultować ze specjalistami od domowych aranżacji.

Pamiętajmy też o najważniejszym. Wystrój pokoju mam odzwierciedlać osobowość dziecka, bo przede wszystkim ma się ono w swym pomieszczeniu dobrze czuć.

Czytaj więcej: pościel do łóżeczka

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak urządzić wygodny pokój dla dziecka?
  2. Jak urządzić swój pokój – kilka porad
  3. Jak urządzić pokój dla dziewczynki?
  4. Udekoruj pokój dziecka
  5. Jak wybrać oświetlenie do pokoju
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.