Jak urządzić mieszkanie w stylu loft

  • Sharebar

W ofertach deweloperów coraz częściej pojawiają się zaadaptowane powierzchnie industrialne, w których w nowej odsłonie znajdują się stylowe apartamenty. Takie mieszkania popularnie nazywa się loftami. Nie trzeba jednak wykupywać powierzchni w starej fabryce, aby urządzić mieszkanie w stylu loftu. Mając na uwadze przy wyborze dekoracji i dodatków kilka istotnych zasad, możemy w prosty sposób nadać pomieszczeniom industrialny charakter.

Loftowe wnętrze rządzi się ściśle określonymi regułami. Nie ma tu miejsca na półśrodki i zastępcze rozwiązania. O istocie loftu świadczą charakterystyczne cechy, które czynią takie mieszkania naprawdę niepowtarzalnymi i wyjątkowymi miejscami. W klasycznej odsłonie, mieszkania te powstają na terenach pofabrycznych, w starych browarach czy hutach. Posiadają zatem wysoko sklepione stropy, duże i otwarte przestrzenie, a materiałami najchętniej wykorzystywanymi w wykańczaniu wnętrza są szkło, stal, cegła oraz surowe drewno.

Industrialnie w mieszkaniu

Stylizując mieszkanie na loftową przestrzeń, jednym z najważniejszych elementów jest surowość wykończenia. To co w pofabrycznym lokalu inwestor otrzymuje na wstępie, osoba aranżująca mieszkanie musi sama zrobić. Chodzi tu przede wszystkim o obecność takich elementów jak cegła – najlepiej w naturalnym odcieniu, widoczne elementy instalacji, surowe drewno. Ich połączenie będzie z pewnością świetną kompozycją. Możemy taki efekt uzyskać stosując np. cegłopodobne płytki w rudym odcieniu. Na podłodze najlepiej sprawdzą się drewniane deski, koniecznie w naturalnym kolorze. Proste, stalowe dodatki będą dobrym dopełnieniem loftowej stylizacji. Oświetlenie w takim mieszkaniu powinno nawiązywać do lamp na hali produkcyjnej z dawnych lat, czyli powinniśmy postawić na lampy o dużych stalowych kloszach, najlepiej zaopatrzonych jeszcze od spodu w ochronną siatkę! Meble mogą być nowoczesne, ale stare również dobrze się sprawdzą. Ważne jednak aby były proste.

Otwarta przestrzeń

Aby w pełni poczuć loftowy klimat, nasze mieszkanie powinno mieć maksymalnie otwartą przestrzeń. W niektórych klasycznych loftach zdarza się tak, że jedynie łazienka jest osobnym pomieszczeniem. Nie musimy jednak posuwać się do aż tak radykalnych rozwiązań. Jeśli kuchnia i salon będą połączoną i spójną przestrzenią również uzyskamy wspaniały rezultat.

Aranżacja mieszkania w stylu loftu może być doskonałą okazją do wykazania się inwencją twórczą. Bardzo ważne jest konsekwentne działanie i stosowanie się do żelaznych zasad industrialnego klimatu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak urządzić dom w stylu prowansalskim?
  2. Jak najprościej znaleźć mieszkanie
  3. Jak urządzić małe wnętrze?
  4. Jak urządzić wnętrze?
  5. Dom w romantycznym stylu czyli jaki
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.