Jak urządzić małe wnętrze?

  • Sharebar

Mieszkania są drogie – niezależnie od tego czy to wymarzone znajduje się na wsi, i w mieście. Niewiele jest osób, które mają nieograniczone możliwości finansowe, a każda z nich chciałaby mieć własne cztery kąty. Nawet ciasne – ale WŁASNE. Często więc, przez wzgląd na finanse, rezygnuje się z większego metrażu wybierając ten dużo mniejszy.

Małe wnętrza – styl skandynawski

Dopiero później przychodzi chwila zastanowienia, kiedy nabywca uświadamia sobie, że być może trudno będzie mu na tak niewielkiej przestrzeni pomieścić wszystkie swoje dobra.  Idealnym rozwiązaniem w tym wypadku jest styl skandynawski. Minimalizm, jasne wnętrza, mnóstwo lamp, świec, dodatkowych punktów oświetleniowych. Wszystko to jest idealnym połączeniem. A wnętrze, dzięki odpowiednio dobranym dodatkom, wydaje się być znacznie większe niż rzeczywiście jest.
Styl skandynawski, powstał w zasadzie przez warunki pogodowe. Światła naturalnego tam niewiele, bo i dni krótkie, i zimy mroźne a do tego długie. Taka aura jest iście depresyjna, ale mieszkańcy tamtych rejonów znaleźli rozwiązanie przykrego problemu tworząc swój własny styl – skandynawski. Dzięki niemu wnętrza stały się bardziej rozświetlone, a do tego wypogodniały.
Styl ten to nie tylko te „sztuczne promyki światła” ale również okazja do pozyskania dodatkowego miejsca, wrażenie, że wnętrze jest bardziej przestronne. Wszystko to za pomocą odpowiedniego doboru dodatków i samych mebli.
Jak powinno wyglądać typowe, skandynawskie wnętrze? Prócz świateł, lamp, świec trzeba pamiętać też o innych dodatkach, w postaci kap, koców, niezliczonej ilości poduszek – wszystko w jasnych odcieniach. Meble – najlepiej białe, lub zupełnie naturalne. Ze sklejki albo naturalnego drewna.

W stylu skandynawskim liczy się także ekologia. Dlatego większość materiałów wykorzystywanych do tworzenia dodatków jest pochodzenia naturalnego. Nie trudno spotkać we wnętrzach skandynawskich bawełnę czy len i oczywiście naturalne drewno.
To drewno – surowe- dodaje wnętrzom lekkości. Dlatego właśnie idealnie pasuje do niewielkich pomieszczeń, których właściciele chcą zyskać dodatkową przestrzeń. Ten efekt rozjaśnienia powiększa optycznie wnętrze – biel, i naturalne drewno. To klucz do sukcesu.
Właściciele małych wnętrz powinni również zadbać o maksymalnie wykorzystanie przestrzeni nie zapominając o tym, że styl skandynawski to jednak minimalizm. Warto więc pomyśleć o łóżeczku z szufladą, lub o łóżku piętrowym dla trzech osób albo łóżku na antresoli. Nawet małe wnętrze można ciekawie urządzić a dodatkowo nie stracić cennego miejsca.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak urządzić wnętrze?
  2. Styl skandynawski, czyli urok prostoty!
  3. Jak urządzić dom w stylu prowansalskim?
  4. Jak urządzić swój pokój – kilka porad
  5. Jak zaprojektować wnętrze?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.