Jak samemu zamontować trawnikowe zraszacze?

nawadnianie roślin
  • Sharebar

Jesteśmy coraz bliżej okresu, w którym od nowa będziemy musieli zadbać o swój trawnik. Na dobre zakończy się zimowa laba, na nasze ogródki znów wyjdziemy z kosiarkami i grabkami. Nie od dziś wiadomo, że gdy zdarzają się niezwykle suche dni, konieczne jest podlewanie naszego trawnika. Wtedy nie ma nic wygodniejszego niż wodne zraszacze. Jak poradzić sobie z ich montażem?

Zanim zaczniesz pracę, pamiętaj o…

Narzędzia. Pamiętaj o zebraniu wszystkich niezbędnych narzędzi, które posłużą Ci do skutecznego zamontowania naszych trawnikowych zraszaczy. Z pewnością niezbędna będzie rura, przyjmijmy, że będzie to plastikowa rura o średnicy 2,5 cm. Rura będzie łączyć się z kolankiem i gwintem półcalowym, który również będzie konieczny. Nie można zapomnieć o samym zraszaczu, bez którego nasze przygotowania nie miałby oczywiście sensu. Aby rozdzielić później dojście do kilku źródeł, potrzebny będzie nam specjalny trójnik. Z najbardziej powszechnych narzędzi przyda nam się śrubokręt, młotek, którego nigdy nie za wiele, nożyk, szpadel i grabki.

Pełne ręce roboty

Pełne, bowiem w obie chwytamy szpadel i zaczynamy kopać rów pod nasze zraszacze i rurę, która musi się znaleźć minimalnie na głębokości 30 cm. Jeśli nie mamy nikogo do pomocy, warto zabezpieczyć końcówkę rurki i dopiero potem zacząć ją przysypywać. W miejscu, w którym chcemy umieścić nasze urządzenie przecinamy rurkę, co z łatwością można zrobić przy pomocy rozsuwanego nożyka. Drugą końcówkę zostawiamy nie zasypaną, ponieważ tam podłączymy trójnik. Na końcówkę, którą przycięliśmy, nakładamy kolanko i zatrzaskujemy na pół obrotu. Przy tym należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy nasze kolanko zostało maksymalnie dociśnięte do rury. Na kolanko nakładamy nasz zraszacz, który ustawiamy pionowo, pamiętając przy tym, że jego końcówka musi się znaleźć ponad powierzchnią, ponieważ w innym przypadku, za pomocą naszego sprzętu kąpiel będzie mógł wziąć jedynie kret. Zasypujemy i wyrównujemy nasz grunt.

Wracamy teraz do końcówki, gdzie zainstalujemy nasz trójnik, dzięki któremu podłączymy się do wody i rozciągniemy jeszcze pozostałe zraszacze. Trójnik nakładamy na przyciętą rurkę i nakręcamy go niczym słoik z zupą. Do pozostałych elementów dokręcamy kolejne rurki. Jedną z nich, za pomocą specjalnego przyłącza, połączymy się z zewnętrznym źródłem wody. Należy pamiętać o tym, że nasze przyłącze powinno być dopasowane do naszego punktu poboru wody, pod względem cali. Zazwyczaj krany mają ¾ cala i takie też przyłączki musimy wtedy zastosować. Podłączamy je do naszego źródła wody, najlepiej jeśli jest to skrzyneczka w ziemi. Pozostaje nam ustawienie zraszaczy, jeśli chodzi o kąt ,moc i zasięg spryskiwania naszego trawnika.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Nowoczesne filtrowanie wody
  2. Montaż pergoli – jak, co, gdzie, kiedy?
  3. Jak wyleczyć podrażnione oczy?
  4. Zmiękczanie wody mega różne
  5. Jak znaleźć dobrego architekta wnętrz?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.