Jak dzieci spędzają czas wolny?

plac_zabaw
  • Sharebar

Dzieci zazwyczaj mają bardzo dużo czasu wolnego. Oprócz chodzenia do szkoły nie mają bowiem żadnych obowiązków. Ten czas wolny spędzają na wiele sposobów. Jak najczęściej?

Rozrywki domowe
Często czas spędzają w domach. Zwłaszcza w tygodniu. I niestety zazwyczaj wybierają niezbyt zdrowe formy wypoczynku. Dzieci przede wszystkim korzystają z komputerów. Graja w różne gry, szperają w Internecie, oglądają filmy lub bajki. Ponieważ komputery mają w swoich pokojach, rodzice nie zawsze kontrolują jak dużo czasu ich pociech spędzają w ten sposób. Takie gry potrafią uzależniać, a poza tym nie pomagają właściwie się rozwijać dzieciom. Brakuje im kontaktu z rówieśnikami. Taki tryb życia źle odbija się na zdrowiu dzieci. Gdy brakuje im ruchu, bardzo szybko pojawia się otyłość. Jak temu zaradzić? Co mogą zrobić rodzice?

Jak organizować czas dzieciom?
Rodzice powinni zachęcać dzieci do spędzania czasu aktywnie. Warto zacząć od tego, aby przygotować im miejsce do zabawy na świeżym powietrzu. Wystarczy gdzieś obok domu postawić huśtawki, piaskownicę, karuzelę activkids. Popularne są też trampoliny. Dziecko wtedy chętniej wyjdzie z domu. Poza tym żeby zapewnić dzieciom ruch można zapisywać je na pewne zajęcia dodatkowe – basen, zajęcia sportowe czy taneczne. A może dziecko ma jakieś zainteresowania? Niektórzy rodzice starają się pomóc je rozwijać. Mamy różne możliwości. Są szkoły muzyczne, zajęcia plastyczne, teatralne. Ich ogromną zaletą jest też to, że dziecko spędza czas z rówieśnikami.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak dziecko powinno spędzać wolny czas?
  2. Jak właściwie organizować czas wolny?
  3. Wiersze dla dzieci małych
  4. Dla młodzieży
  5. Dzieci kochają kolorowanki
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.