Jak dobrać narzutę

rodzaje narzut
  • Sharebar

Wzornictwo narzut tak jak i innych elementów wystroju wnętrz podlega bieżącym modą, aranżując wystrój sypialni od zera, jeżeli tylko nam odpowiada możemy się nią sugerować,  wybór narzuty do już urządzonej sypialni czy innego pomieszczenia to poza modą przede wszystkim dbałość o zachowanie istniejącego stylu.

            Szczególnie duży wybór jest wśród najpopularniej stosowanych narzut do sypialni, olbrzymi wachlarz wzorów, kolorów, wykończeń i zastosowanych materiałów. Zacząć należy od rozmiarów, jest to niezwykle istotne, ponieważ przykusa, źle dobrana narzuta zniweluje cały efekt. Obliczając potrzebne wymiary bierzemy pod uwagę nie tylko długość i szerokość łóżka ale również jego wysokość, dodając zapas na leżącą pod narzutą pościel mamy potrzebne rozmiary. Zamierzając osiągnąć ekskluzywny  wygląd, wybierzemy satynę, gładka i błyszcząca z tłoczonymi wzorami będzie idealna.

Elegancki charakter podkreślą również narzuty pikowane, zdobione czasami wzorami z odróżniającego  się od całości materiału, efekt murowany. Ceniąc pragmatyzm wszelkich rozwiązań, warto pomyśleć o narzutach bawełnianych, polarowych lub z mikrofibry, są one lekkie, występują w bogatej gamie kolorystycznej, wysoce praktyczne z uwagi na możliwość prania takiej narzuty w pralce. Polarowe i z mikrofibry w większości jednokolorowe, bawełniane posiadające najróżniejsze wzory, utrzymane często w tonacji dwu kolorów,  jeden będący tłem i drugi dla umieszczonych ozdobnych wzorów.

Spotykane nie tylko w sypialniach ale również salonach czy pokojach dziecięcych, dzięki dużej trwałości, można je wykorzystać do przykrycia sofy czy fotela, właściwości swoje zawdzięczają domieszce poliestru, akrylu lub innych. Narzuty bawełniane oferują największy wybór form, zdobią je bajkowe postaci, wizerunki zwierząt i roślin oraz fantazyjne wzory geometryczne.

Przeglądając pod hasłem narzuty ofertę sklepową znajdziemy olbrzymi wybór, dający nam możliwość dopasowania zakupu do naszych potrzeb i możliwości finansowych, idealnie komponującego się ze stylem pomieszczenia.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Narzuty jako element wystroju
  2. Jak dobrać tusz do rzęs?
  3. Jak dobrać ramę roweru?
  4. Co do czego, czyli jak dobrać biżuterię do stroju
  5. Jak dobrać uczesanie ślubne oraz makijaż na ślub
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.