Jak dbać o podłogi?

podłogi
  • Sharebar

Drewniana podłoga z pewnością wygląda imponująco – pasuje zarówno do klasycznych wnętrz, jak i tych nowoczesnych. Nie potrzeba zakrywać jej dywanem, ponieważ samo w sobie stanowi piękną dekorację mieszkania. Aby była faktycznie estetyczna, należy jednak o nią regularnie dbać i chronić. Jak?

 Aby drewno cieszyło oko i stopy

Przede wszystkim drewniana podłoga nie nadaje się do każdego wnętrza. W kuchni czy łazience, gdzie nietrudno o wilgoć, lepiej wybrać płytki, które można z łatwością wyczyścić. Drewniany parkiet nie lubi bowiem wody – wszelakie mokre plamy lepiej szybko wycierać, nim pojawią się brzydkie wybrzuszenia. Jeżeli chcemy wymyć drewnianą podłogę, lepiej róbmy rzadko. Poleca się stosowanie specjalnych past – froterowanie podłogi nada jej blask i sprawi, że będzie wyglądała świeżo. Czasem potrzebne jest cyklinowanie parkietu Kraków czy inne miasta oferują wiele firm, które zajmują się takimi usługami. Warto zapłacić za taką renowację parkietu – okaże się, że kupno nowego wcale nie jest potrzebne.

 Odpowiednie warunki

Aby parkiet nie był porysowany, lepiej zakryć nogi od mebli specjalnymi filcowymi nakładkami, które sprawią, iż przesuwanie stołu czy krzeseł nie będzie powodowało na podłodze rys. Warto zwrócić uwagę na pazury czteronożnego domownika – one często również przyczyniają się do porysowania podłogi. Co zrobić aby piękne pozostały podłogi drewniane  Kraków, gdzie znaleźć można wiele starych mieszkań z parkietem podpowiada – dbać. Tam, gdzie możliwe są często zabrudzenia oraz wilgoć (takim miejscem jest na przykład przedpokój), lepiej położyć dywanik, który ochroni dany fragment podłogi. Poza tym, warto wybierać deski czy panele dobrej jakości. Dzięki temu nie trzeba będzie ich wymieniać co jakiś czas – drewno jest trwałym materiałem, ale potrzebuje ochrony. Każda podłoga powinna więc być zalakierowana – taka warstwa sprawi, iż wilgoć nie wejdzie w strukturę desek. Dodatkowo należy pamiętać, iż zbyt suche pomieszczenia, w których nie dochodzi do cyrkulacji powietrza również nie są dobre, ponieważ powodują spękanie drewna. Tam, gdzie zaś zbyt dużo wilgoci, na podłodze szybko może pojawić się pleśń i grzyb.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Moda na podłogi drewniane
  2. Ekskluzywne panele podłogowe i podłogi drewniane – sklep internetowy
  3. Wybrać podłogę, czy też parkiet?
  4. jak dbać o zęby?
  5. Jak dbać o pieluszki wielorazowe?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.