Izolacja termiczna dachu – co i jak?

  • Sharebar

Płaskie dachy w Polsce nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Wynika to przede wszystkim z niezbyt sprzyjających im warunków klimatycznych, w tym przede wszystkim częstych opadów deszczu, a w porze zimowej – śniegu.

Osoby, które zdecydują się jednak na nie, powinny zastanowić się nad ich izolacją termiczną, pozwalającą na maksymalne cieszenie się otrzymanymi warunkami i prawidłowe wykorzystywanie wszystkich jego charakterystycznych cech. Bardzo dobrze pod tym względem sprawdza się termiczna izolacja dachu.

Całkiem sporo ciepła ucieka właśnie przez górną część budynków. Odpowiednio przeprowadzone działania mają na celu zmniejszenie, a często nawet całkowite wyeliminowanie tego procesu. Aby tak mogło być, najlepiej jest wykorzystać profesjonalne materiały. Dobrze pod tym względem sprawdza się na przykład wełna mineralna, chociaż wybór materiałów powinien być zawsze indywidualnie ustalany z firmą odpowiedzialną za przeprowadzanie konkretnych działań.

Warto także pamiętać o płytach termoizolacyjnych, jakie zawsze wykorzystuje tego rodzaju izolacja dachu. Pokrywają one odpowiednio przygotowany szkielet stalowy i dają podstawy do wykorzystywania pozostałych materiałów, w tym między innymi wspomnianej już powyżej wełny mineralnej. Aby jednak całość mogła charakteryzować się wysoką jakością, warto zaznaczyć, że dość sporą rolę odgrywa także uzupełnianie wszelkiego rodzaju powstałych szczelin. Pominięcie ich może spowodować nieuzyskanie odpowiedniego efektu, a wszystkie wykonane prace po prostu pójdą na marne. Najlepiej jest przystąpić do wypełniania ich ściankami wykonanymi z tego samego materiału, który został wykorzystany podczas tworzenia izolacji, chociaż w tym przypadku bardzo dużo zależy od ich wielkości. W przypadku mniejszych ubytków nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać na przykład piankę poliuretanową.

Jakakolwiek izolacja dachu zawsze powinna być przeprowadzana podczas sprzyjających jej warunków pogodowych. Oczywiście, często trudno jest je przewidzieć. Zaleca się jednak jej przeprowadzanie późną wiosną lub wczesnym latem, czyli wtedy, kiedy istnieje najmniejsze ryzyko wystąpienia deszczu. Nawet jego niewielkie ilości mogłyby sprawić, że cała konstrukcja nie pozwoli na uzyskanie i utrzymanie zadowalającego efektu, a jedynie doprowadzi do tego, że niedługo będzie trzeba ponownie zainwestować w konkretne materiały i prace budowlane.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Malowanie dachu, czy warto i jakie są efekty
  2. Jaki rodzaj dachu wybrać?
  3. Kabel do lamp – podwójna izolacja
  4. Jak zrobić wełnę bez owcy
  5. Dachówka kontra blacha – wybór dachu
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.