Idealny garaż dla idealnego samochodu

  • Sharebar

Kochasz swoje cztery kółka? Więc na pewno chcesz, żeby twój samochód był bezpieczny. Nie chodzi zresztą tylko o zabezpieczenie przed kradzieżą. Garaż na samochód powinien chronić przez zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Dlatego ważne jest zadbanie o ściany i bramy garazowe. W przypadku całej konstrukcji garażu często zapomina się o dobrych materiałach. To pomieszczenie traktowane jest jako mało znaczące.

Najwięcej można spotkać garaży z blachy. To błąd. W kraju gdzie zimą temperatura sięga -30 stopni, a latem potrafi dochodzić do +40 trzeba naprawdę przemyśleć z jakiego materiału mogą być ściany. Dobrą propozycją są pustaki. Do tego trzeba dobrać takie bramy na zamówienie które będą dobrze dopełniać rolę ścian. Zwykle eksperci radzą skorzystanie z bram segmentowych. Są one łatwe w obsłudze, zajmują niewiele miejsca i mają wbudowany w segmenty materiał izolacyjny.

Dzięki temu w garażu można przechowywać również samochód z czułą elektroniką. Jeżeli chodzi o bramy wjazdowe Warszawa złożone z segmentów to lepiej jest wydać więcej i kupić grubsze. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że izolacja jest wystarczająca. Dodatkowo można pomyśleć nad wietrzeniem garażu w cieplejsze dni. To ograniczy narastanie grzyba i pleśni na ścianach.

Jaką bramę zamówić do garażu?

Istnieje wiele firm, które oferują wyprodukowanie bramy garażowej dostosowanej do potrzeb klienta. Jednak zanim wybierzemy się do sklepu albo napiszemy maila do takiej firmy warto coś wiedzieć o pewnych standardach. Przykładowo bramy wjazdowe Warszawa mają kilka konkretnych wymiarów. Zakłada się, że najmniejsza może mieć 2,3 m szerokości oraz 2 m wysokości.

Z pewnością producent będzie w stanie zrobić coś mniejszego, ale może to sporo kosztować. Inne wymiary bram to 2,5×2,1 oraz 2,7×2,1 wszystko zależy oczywiście od firmy i powinniśmy każdorazowo dopytać się o szczegóły.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Przemyślany zakup samochodu dla dziecka
  2. Idealny pomysł na ściany
  3. Bramy
  4. Prezent idealny dla mężczyzny
  5. Idealny prezent dla dziecka
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.