Grzejnik i suszarka w jednym

  • Sharebar

Coraz większa popularnością cieszą się drabinkowe grzejniki, które doskonale sprawdzają się jako dodatkowe źródło ciepła w łazienkach. Zapewniają one nie tylko odpowiednią temperaturę do kąpieli, ale pełnią także funkcję wygodnej suszarki na ręczniki i bieliznę.

Grzejnik elektryczny czy wodny?

W sklepach mamy do wyboru urządzenia nie tylko o różnych kształtach i kolorach, ale przede wszystkim o różnej liczbie drabinek. Zanim jednak przejdziemy do mocy cieplnej grzejnika, to powinniśmy zastanowić się nad sposobem jego podłączenia. Najpopularniejsze są dwie opcje: wodna i elektryczna. Grzejniki wodne podłącza się bezpośrednio do centralnego ogrzewania, dlatego łatwiej zamontować je wraz z innymi grzejnikami w domu. Modele elektryczne są zasilane prądem, zatem na ich instalację możemy zdecydować się w dowolnym momencie – wystarczy, aby znajdowały się w pobliżu gniazdka z prądem. Trzecim rozwiązaniem, które wydaje się być najbardziej optymalne, są grzejniki wodno-elektryczne. Są one funkcjonalne przez cały rok, bowiem w okresie zimowym wykorzystują centralne ogrzewane, natomiast poza sezonem grzewczym można podłączyć je do prądu. Dzięki temu nawet w nieco chłodniejsze dni, kiedy nie ma jeszcze sensu uruchamianie ogrzewania, możemy zapewnić sobie przyjemną temperaturę w łazience. Grzejniki tego typu szybko się nagrzewają, więc mamy pewność, że po wyjściu z wanny w pomieszczeniu będzie już odpowiednio ciepło.

Wielkość nie ma znaczenia

Grzejnik łazienkowy, niezależnie od modelu, będzie dobrze spełniał swoją rolę tylko wtedy, gdy jego moc cieplna będzie odpowiednia. Wybierając drabinkę do łazienki nie kierujmy się zatem wielkością grzejnika, bowiem nie zawsze jest ona adekwatna do mocy cieplnej, która jest kluczowa. Przyjmuje się, że optymalna temperatura w łazience to 25°C. Do jej utrzymania (pod warunkiem, że mieszkanie jest dobrze ocieplone, a okna są szczelne) należy dostarczyć od 100 do 130W ciepła na metr kwadratowy. W łazience o powierzchni 6 m2 zapotrzebowanie na ciepło wyniesie zatem ok. 600-780 W. Weźmy również pod uwagę to, czy grzejnik ma być dla nas głównym źródłem ciepła w pomieszczeniu czy też dodatkowym, który raczej spełniał będzie funkcję suszarki. Wybierając grzejniki do łazienki nie powinniśmy obawiać się wysokich rachunków za prąd, które nieustannie kojarzą nam się z użytkowaniem tego typu rozwiązań. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają optymalne zużycie energii – w stanie czuwania takie grzejniki pobierają zaledwie 0,1 W energii.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Najlepsze herbaty świata w jednym miejscu
  2. Warszawa jednym z centrów biznesowych Europy
  3. Dwa w jednym – spawanie przy pomocy migomatu
  4. ogrzewanie mieszkania i domu
  5. Projekt domu energooszczędnego
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.