Gdzie wykorzystać drzwi harmonijkowe?

drzwi
  • Sharebar

Dzisiaj coraz modniejsze są mieszkania o stosunkowo niewielkiej powierzchni, które jednak planuje i aranżuje się w taki sposób, aby maksymalnie wycisnąć z nich każdy centymetr. Nie tylko warto jednak decydować się na optyczne powiększanie mieszkania, poprzez stosowanie dużych okien czy wieszanie wielu luster. Miejsce w naszym domu można zaoszczędzić także w pełni fizycznie, na przykład poprzez drzwi harmonijkowe.

W każdym domu znajdziemy jakieś drzwi oddzielające jedno pomieszczenie od drugiego. Daje to odrobinę prywatności każdemu użytkownikowi, ale w przypadku tradycyjnych drzwi drewnianych może to także zabierać bardzo cenną przestrzeń użytkową. Po stronie otwierania się drzwi czasem ciężko jest wcisnąć większą szafę czy łóżko, a rozwiązaniem tego problemu są właśnie drzwi harmonijkowe. Współcześnie wykonuje się je nie tylko z tandetnego plastiku, ale także z drewna co z pewnością doda niesamowitego uroku naszemu mieszkaniu.

Harmonijkowe drzwi są po pierwsze bardzo łatwe w montażu oraz dopasowaniu do istniejącej ościeżnicy. Nie potrzeba ich kupować idealnie pod wymiar, a lekkie załamanie harmonijki po pełnym zasunięciu drzwi z pewnością będzie się ciekawie prezentować. Do montażu takich drzwi nie trzeba demontować starej futryny. Wystarczy tylko przymocować do niej specjalne szyny po których przesuwają się takie harmonijkowe drzwi drewniane i już po problemie. Co ciekawe, w sklepach można nawet kupić specjalne okleiny na ościeżnice imitujące drewno, aby zasłonić nieestetyczne metalowe części. Jak widać więc, można elegancko urządzić swoje mieszkanie i to bez zbędnej utraty cennej przestrzeni.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Drzwi harmonijkowe – więcej przestrzeni
  2. Zewnętrzne drzwi do domu
  3. Fachowy zakup drzwi
  4. Drzwi do domu
  5. Zasada działania drzwi w domu
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.