Funkcjonalizm bram wjazdowych

automatyka do bram
  • Sharebar

Bramy wjazdowe na posesję stanowią niezwykle ważny element dekoracyjny. Bardzo często od ich wyglądu zależy uroda całości naszej posiadłości. Poza tym bramy powinny być funkcjonalne. Każdego dnia będziemy je otwierali i dlatego powinny być tak zamontowane i ustawione, aby mogły pracować bez awarii i zacięć. Z tego względu bardzo ważne jest ich właściwe wypoziomowanie. Dzięki temu ciężar bramy będzie równomiernie rozłożony i nie będą pojawiały się zbędne napięcia, które są częstym powodem różnych uszkodzeń. Wypoziomowanie skrzydeł jest szczególnie ważne w bramach, które są automatycznie otwierane.

Wybierając automatykę do bram wjazdowych, należy szczególną uwagę zwrócić na bezpieczeństwo pracy. Bramy wjazdowe powinny być wyposażone w system samoczynnego wyłączenia i płynnej zmiany ruchu skrzydła. Dzięki temu skrzydła nie zrobią krzywdy dziecku, nie uderzą w zwierzę domowe, ani nie uszkodzą pojazdu, który zatrzymał się w świetle bramy. Ważne jest dodatkowe wyposażenie bram w fotokomórki i inne bezpieczniki, sterujące pracą siłowników, poruszających skrzydłami.

Ze względu na funkcjonalność użytkowania, bramy wjazdowe powinny posiadać funkcję częściowego otwarcia. Dla komfortu użytkowania przydaje się również automatyczne zamykanie. Instalując systemy automatyczne, zawsze należy zadbać o ich osłonę. Niestety niezabezpieczone elementy bardzo szybko stają się łupem złodziei. Również skrzydła bram powinny być chronione przed możliwością łatwego zdjęcia. Najlepsze efekty przynosi dodatkowe zabezpieczenie przez zewnętrzny system monitoringu, wykorzystujący czujki lub kamery CCTV.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Napędy do bram przemysłowych
  2. Bramy
  3. Bramy przemysłowe
  4. Wszechstronność zastosowań
  5. Rolety okienne – wybieramy
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.