Fakty i mity o grzejnikach elektrycznych

  • Sharebar

Wybierając ogrzewanie docelowe do naszego mieszkania bardzo rzadko decydujemy się na ogrzewanie elektryczne. Wiąże się to przede wszystkim z utartą opinią, iż taki sposób zapewniania ciepła może negatywnie wpłynąć na stan naszego portfela. Grzejniki elektryczne chętnie podłączamy jednak w okresie jesiennym, kiedy to zależy nam na dogrzaniu pomieszczenia.

Ogrzewanie czy dogrzewanie?

Ogrzewanie elektryczne jako główne źródło ciepła w mieszkaniu odchodzi już powoli w niepamięć. Spotkać możemy się z nim jeszcze w starych kamieniach lub domkach oddalonych od cywilizacji, jednak w nowoczesnym budownictwie to raczej rzadkość. Nie oznacza to jednak, że taki sposób ogrzewania nie jest już zupełnie wykorzystywany, a wręcz przeciwnie. Chętnie sięgamy po nowoczesne grzejniki elektryczne, które wcale nie potrzebują dużo energii, a zapewniają nam odpowiednią ilość ciepła. Pojawia się jednak pytanie, czy można nimi swobodnie ogrzać całe mieszkanie, czy jednak przydają się tylko w chłodniejsze wieczory lub podczas awarii centralnego ogrzewania.

Nowoczesne grzejniki elektryczne

Po alternatywne sposoby dogrzania sięgamy zazwyczaj w okresie, kiedy na dworze robi się już całkiem zimno, a grzejniki w naszych mieszkaniach są jeszcze zimne. Dzięki grzejnikom elektrycznym szybko dogrzejemy pomieszczenie, dzięki czemu wyjście spod prysznica czy wieczorny seans filmu staną się dużo przyjemniejsze. Jeszcze do niedawna w naszych domach królowały popularne „farelki”, które jednak są pożeraczami energii i lepiej odzwyczaić się od ich użytkowania. Nowoczesne grzejniki elektryczne nie są wcale drogie, a efektywność ich działania jest zdecydowanie wyższa, natomiast eksploatacji nieporównywalnie niższe.

Jaki grzejnik wybrać?

Chłodne pomieszczenie szybko dogrzejemy za pomocą tradycyjnych grzejników konwekcyjnych, czyli po prostu konwektorów. Działają na zasadzie wykorzystania obiegu powietrza. Zimne powietrze jest zasysane od dołu, a następnie ogrzewane i wypychane do góry. Urządzenia te bardzo szybko się nagrzewają, dając sporo ciepła, jednak po ich wyłączeniu stają się praktycznie od razu zimne. Dla osób, które poszukują jednak tylko doraźnego źródła ciepła powinny być rozwiązaniem wystarczającym – pracują cicho, są łatwe w obsłudze i tanie. Jeżeli zależy nam na utrzymaniu ciepła przez dłuższy czas, to warto zastanowić się nad zakupem grzejnika olejowego. Nagrzewanie zajmuje im trochę więcej czasu niż konwektorom, jednak trzymają ciepło jeszcze długo po odłączeniu od źródła prądu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Współpraca z Pocztą Polską – fakty i mity
  2. Diamenty inwestycyjne:fakty vs popularne mity
  3. Grzejnik i suszarka w jednym
  4. Prawdy i mity na temat włoskiej kuchni.
  5. Ekologiczny dom
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.