Ekologiczna oczyszczalnia ścieków

oczyszczalnia ekologiczna
  • Sharebar

Zgodnie z obiegowymi opiniami, szambo jest najprostszą metodą rozwiązania problemów domowych ścieków. Niestety wywóz nieczystości płynnych jest coraz droższy. Wpływają na to koszty, związane z wysokimi opłatami, jakich żądają zlewnie za przyjęcie nieczystości. Nie bez znaczenia są również rosnące ceny paliwa. Wozy asenizacyjne nie należą przecież do pojazdów, które mało palą. Wszystko to sprawia, że regularne utrzymywanie zbiorników jest niezwykle kosztowne. Dlatego inwestorzy coraz częściej decydują się na ekologiczne oczyszczalnie ścieków.

Specjaliści szacują, że roczne koszty, związane z regularnym opróżnianiem osadników w przydomowych oczyszczalniach są porównywalne z miesięcznymi opłatami za opróżnianie szamba. To najlepiej dowodzi, że warto wydać nieco więcej na ekologiczne oczyszczalnie. Te pieniądze zwrócą się bardzo szybko. Zwłaszcza, że zgodnie z unijnymi regulacjami, bezodpływowe zbiorniki powoli odchodzą do lamusa. Podstawą instalacji kanalizacyjnych w Polsce mają być gminne sieci zbiorcze. Oczyszczalnie są wariantowym rozwiązaniem, które ma być stosowane w miejscach, w których nie opłaca się budować kanalizacji.

Ekologiczne oczyszczalnie przydomowe są niezwykle proste w obsłudze. Użytkownik musi jedynie okresowo dodawać preparaty biologiczne, które ułatwiają rozkład cząstek organicznych, zawartych w ściekach. Poza tym wystarczy raz na dwa lata opróżnić zbiornik, w którym gromadzą się osady. Ze względu na ochronę środowiska, warto raz na jakiś czas zrobić kontrolę szczelności instalacji. W normalnych warunkach nie są potrzebne żadne inne działania i co ważniejsze wydatki.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Czy warto inwestować w oczyszczalnie ścieków?
  2. Przydomowe oczyszczalnie ścieków
  3. Preparaty do oczyszczalni ścieków
  4. Systemy odprowadzania ścieków z domu
  5. Jak działają oczyszczalnie ścieków?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.