Duży czy mały, czyli jaki dom wybrać

domy_z_bali
  • Sharebar

Wybór domu to decyzja, którą podejmuje się bardzo często na całe życie. Musi zatem ona być podjęta z pełną świadomością. W końcu będziemy w nim mieszkać z kilkanaście lat. Zazwyczaj osoby chcące budować dom, od razu wiedzą jaki on powinien być. Duży czy mały to rzecz, która jest wiadoma już na samym początku. Podobnie jest z pomieszczeniami jakie mają się w nim znajdować. Pozostaje tylko znaleźć projekt, który przedstawia ten wymarzony dom, a gdy takiego nie znajdziemy to zlecić jego zaprojektowanie.

Duży, ale czy praktyczny?

Nieraz młode małżeństwa chcąc zaimponować sowim przyjaciołom czy rodzinie postanawiają wybudować duży, przestronny dom. Zapewne każda osoba widząca taki budynek jest pełna podziwu i zachwytu. Jednakże czy on jest dobry w użytkowaniu, tego nie wie nikt inny jak, tylko osoby w nim mieszkające.

Po pierwsze duży dom to duży wydatek, czasem za postawienie takiego jednego mogłoby się mieć dwa mniejsze albo chociaż jeden i super samochód. Z kolei ogrzewanie takiej powierzchni również wiąże się z niemałymi kosztami. Ale najważniejsze przed nami, czyli jego funkcjonalność. Bardzo często osoby mieszkające w takim domu narzekają na to, że muszą się dużo nachodzić. To prawda, ponieważ najczęściej są w nich duże pomieszczenia, a czasami nawet za wielkie uwzględniając ich przeznaczenie. Mowa tu, np. o kuchni, która o dużej powierzchni wcale nie jest fajna w użytkowaniu.

Mały, ale przyjemny

Każda osoba przyzna, że domki o małej powierzchni szybko się buduje. To prawda o ile nie są one za bardzo skomplikowane. Ktoś zapewne powie, że osobę stawiającą mały budynek nie stać na większy. Czasem może to i prawda, ale w większości przypadków tacy ludzie myślą po prostu praktycznie i ekonomicznie. Mały domek mniej kosztuje pod każdym względem, bo budowa jego wyjdzie mniej jak i ogrzewanie.

A przede wszystkim takie budynki mają rozsądnie i bardzo dobrze rozplanowane pomieszczenia, aby można było wykorzystać każdą powierzchnię. Nieraz bywa tak, że np. pod schodami robi się jakieś schowki, a pokoje wcale nie są takie małe jakby się wydawało. Ale najważniejsze jest użytkowanie domu, a taki jest naprawdę wart uwagi, ponieważ nie trzeba dużo zrobić kroków i już się jest powiedzmy w salonie.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Nowy dom, czy taki do remontu?
  2. Jaki materiał wybrać do budowy ścian?
  3. Mieszkanie czy dom?
  4. Czy system alarmowy zabezpieczy nam dom?
  5. Jaki wybrać serwis ogłoszeniowy?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.