Domy z drewna – ekologia i wygoda

domy z bali
  • Sharebar

Drewno to naturalny i ekologiczny materiał budowlany znany ludzkości od początku jej istnienia. Stanowi ono jedyny z powszechnie znanych i używanych materiałów budowlanych, które w pełnie mogą zostać odtworzone przez środowisko. „Produkcja” drewna odbywa się z zupełnie naturalnych warunkach i nie powoduje żadnego zagrożenia dla człowieka czy przyrody.

Drewo co z niego można zrobić?
Drewno towarzyszy nam na co dzień, stykamy się z nim wszędzie. Są z niego zrobione meble, artykuły użytku domowego, jak również buduje się z nich domy. Drewno jest niezwykle odpornym materiałem i naturalnym. Poddaje się on również recyklingowi, co nie powoduje żadnego zanieczyszczenia środowiska po zakończeniu użytkowania danego artykułu wykonanego z drewna.

Domy z drewna
W naszym kraju obecnie nie są one tak popularne, ale na przykład w Kanadzie, czy Stanach Zjednoczonych, gdzie stanowią one większość budowanych domów. Jednak w tamtych krajach buduje się je w trochę inny sposób. Tam ludzie nie budują domu na całe życie. Ludzie częściej przenoszą się z miejsca na miejsce, zmieniają pracę, więc i dom powinien być budowany z lżejszych materiałów. U nas w kraju domy z drewna buduje się bardziej trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, ponieważ inwestorzy budują domy nie tylko na całe swoje życie, ale również tak by służyły one jego dzieciom.

Domy z drewna – z jakiego drewna się je buduje?
Domy drewniane muszą być budowane z najbardziej odpornego i wytrzymałego drewna. Musi ono również spełniać najwyższe normy, tak by podczas jego użytkowania nie powodowały one żadnych problemów dla jego mieszkańców. Wśród rodzajów drewna, z którego buduje się domy należy wymienić drewno:

  • świerkowe,
  • sosnowe,
  • modrzewiowe,
  • daglezja.

Ostanie dwa rodzaje używane są znacznie rzadziej. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że drewno to jest droższe i trudniej dostępne niż dwa pierwsze. W związku z tym inwestorzy rzadziej się na nie decydują.

Domy z drewna – zalety
Domy drewniane są bardzo korzystne z wielu względów postaramy się tu wymienić i omówić kilak z nich.

Czas budowy
Buduje się je niezwykle szybko co powoduje, ze znacznie skraca się czas oczekiwania na swój wymarzony dom. Biorąc pod uwagę, ze domy drewniane buduje się nawet w ciągu kilku tygodni, domy murowane nawet w rok to jest to znacznie krótszy czas.

Koszt budowy
Jak powszechnie się wydaje domy drewniane są drogie. Jednak jest odwrotnie, drewno to bardzo łatwo dostępny materiał, a koszt budowy domu nie różnie się znacznie od domu murowanego.

Mikroklimat
W domu zbudowanym z drewna panuje swoisty mikroklimat, który ma zbawienny wpływ na samopoczucie, jak i zdrowie. Jest on związany z ty, ze drewno jest w pełni naturalnym materiałem, który oddycha. W związku z tym w domu zawsze panuje odpowiednia.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Domy z drewna – 8 zalet
  2. Piękne i ekologiczne domy z drewna
  3. Domy z bali – czy warto je budować?
  4. Projekty domów z drewna – czy warto?
  5. Domy inne niż wszystkie
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.