Domy z bali – domy z Twoich marzeń

domy z bali
  • Sharebar

Domy z bali to coraz bardziej popularny rodzaj domu w naszym kraju. Są to domy przede wszystkim piękne, ale i niezwykle funkcjonalne. Domy z bali są zdrowe, zgodne z naturą, jak i nawiązują do dawnej polskiej dobrej tradycji budowania domów drewnianych. Do tego są one równie trwałe, tak jak domy murowane.Domy z bali budowane były kiedyś głównie na Podhalu, na ziemi świętokrzyskiej, teraz jednak rozwija się ten rodzaj technologii również w innych rejonach naszego kraju. A gdzie na świecie te domy są najbardziej popularne? Domy z drewna buduje się często w stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Natomiast jeśli chodzi o Europę – to na główny plan wysuwa się tutaj Skandynawia.

Jednak w Ameryce Północnej buduje się domy z drewna głównie z lekkich konstrukcji szkieletowych, podczas gdy u nas w Europie domy takie są bardziej wytrzymałe i muszą być budowane z grubszego drewna. Jest to spowodowane przede wszystkim innym klimatem w tych rejonach świata.

Domy z bali – jak się buduje?

Budowa domów z bali to technologia najszybsza z możliwych. Domy z bali przeznaczone do zamieszkania przez cały rok buduje się w ciągu maksymalnie trzech miesięcy, natomiast domy z bali letniskowe można zbudować już nawet w ciągu sześciu tygodni. Podczas gdy budowa domu murowanego trwa nawet około roku. Jednak czy możliwe jest by dom z bali budowany w tak szybkim tempie był tak wytrzymały jak dom murowany. Domy drewniane konserwuje się odpowiednio i jeśli są one prawidłowo użytkowane to mogą spokojnie posłużyć nawet kilku pokoleniom. Domy z bali można budować w okresie letnim, jak i zimowym. Jest to spowodowane rodzajem technologi. Domy takie budowane, są w przeciwieństwie do domów murowanych na sucho. W związku z tym można je budować nawet, gdy na zewnątrz panuje ujemna temperatura. Domy z drewna buduje się jedynie z drewna najwyższej jakości. Do budowy dawniej używano głównie drewna z drzew liściastych, podczas gdy teraz stosuje się drewno z drzew iglastych. Najczęściej stosowanymi rodzajami drewna są drewno:sosnowe, świerkowe, jodłowe. Rzadziej stosuje się modrzew czy daglezję, ponieważ jest to drewno trudniej dostępne, a co za tym idzie droższe. Dlatego inwestorzy rzadziej decydują się na takie drewno.

Domy z bali – jakie mają zalety?

Drewno to naturalny i odnawialny materiał budowlany. W związku z tym nawet po zakończeniu użytkowania domu wszystkie elementy, które zostały użyte do jego budowy podlegają odzyskaniu i przetworzeniu. Domy drewniane są zatem niezwykle przyjazne dla środowiska naturalnego. Z drugiej strony są tez przyjazne dla człowiek i jego zdrowia. Drewno jako naturalny materiał ma właściwości regulowania wilgotności wewnątrz domu, co powoduje, że panuje w nim swoisty mikroklimat. Który ma doskonały wpływ na samopoczucie jak zdrowie jego mieszkańców. Domy drewniane maja również bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, co powoduje, że latem nie nagrzewają się zbyt szybko, natomiast zimą wolno się wychładzają. Z tego powodu domy drewniane nie potrzebują dodatkowego docieplenia.

 

Ten kto myśli, ze dom drewniany jest o wiele droższy niż tradycyjny dom murowany jet w błędzie. Jeśli znajdziemy odpowiedniego wykonawcę, to koszty jakie ponieślibyśmy na budowę domu murowanego i drewnianego są porównywalne. Jeśli zastanawiasz się poważnie nad budową domu z bali to koniecznie postaw na sprawdzoną firmę, która istnieje na rynku już od dłuższego czasu, a domy z bali to jej specjalizacja. Tylko wybór najlepszego wykonawcy daje Ci gwarancję domu najwyższej jakości, w którym będziesz mieszkał blisko natury.

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Domy z bali – czy warto je budować?
  2. Domy z drewna – ekologia i wygoda
  3. Domy z drewna – 8 zalet
  4. Domy drewniane z bali
  5. Domy z bali drewnianych, przytulny klimat na zimę!
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.