Domy pasywne żyją z naszą pomocą

  • Sharebar

Wraz z nadejściem XXI wieku, wśród społeczeństwa znacznie wzrosła tzw. świadomość ekologiczna. W dzisiejszych czasach zwracamy coraz większą uwagę na to co jemy, w co się ubieramy, a także na to, gdzie mieszkamy.
Domy XXI wieku powinny być przyjazne nie tylko dla mieszkańców, ale także dla środowiska.

Czym są domy energooszczędne

Tego typu budownictwo polega na inteligentnym pozyskiwaniu naturalnej energii z różnych naturalnych źródeł, takich jak woda, ziemia czy słońce. Celem takiego budownictwa jest ograniczenie, w możliwie największym stopniu, kosztów pozyskanej energii, czego efektem jest nawet ośmiokrotne obniżenie rachunków!
Na tle standardowego budownictwa, domy energooszczędne wyróżniają się następującymi elementami:
- odpowiednie położenie budynku (okna skierowane na południe);
- okna o niskim czynniku przenikania światła;
- szczelność przegród (podłóg, sufitów, ścian, okien itd.);
- podział budynku na sfery termiczne;
- zastosowanie energooszczędnych urządzeń AGD i nie tylko;
- roczne zapotrzebowanie na energię utrzymujące się na poziomie 40 kWh/(m2).

Domy pasywne

W przypadku tego typu domów, roczne zapotrzebowanie na energię utrzymuje się na poziomie 15 kWh/(m2). To sprawia, że domy pasywne są najdoskonalszą formą budynku energooszczędnego. Ich funkcjonowanie polega na czerpaniu energii z zewnątrz i wykorzystywanie jej do ogrzewania i wentylacji. Aby to było możliwe, konieczne jest zachowanie maksymalnej szczelności, wręcz hermetyczności pomieszczeń. Dzięki inteligentnym i innowacyjnym rozwiązaniom temperatura jest automatycznie dostosowywana do warunków w pomieszczeniach.

Prognozowanie na przyszłość

Domy energooszczędne są dobrą inwestycją. Dziś jest to innowacyjne budownictwo, dla ludzi, którzy lubią praktyczne i nowoczesne rozwiązania. Natomiast w związku z nowelizacją Dyrektywy unijnej, dotyczącej między innymi budownictwa z wykorzystaniem rozwiązań energooszczędnych, niedługo domy energooszczędne będą standardem. Warto więc zastanowić się nad wprowadzeniem energooszczędnych rozwiązań w swoich domach, nawet ze względu na wyczerpujące się złoża surowców naturalnych, co wiąże się z rosnącymi kosztami nośników energii lub przyszłego podniesienia wartości rynkowej budynku.

Więcej informacji dotyczących energooszczędnego budownictwa znajdziesz na stronie: http://domy.procyon.com.pl/domy-energooszczedne

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Domy pasywne żyją z naszą pomocą, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Termo Organika – płyty styropianowe najwyżej jakości
  2. Domy inteligentne – nowoczesne rozwiązania
  3. Termomodernizacja domu, tynki, styropian
  4. Domy energooszczędne
  5. Chcesz mieć ciepły i energooszczędny dom?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.