Dom w romantycznym stylu czyli jaki

  • Sharebar

Nie raz zapewne słyszeliśmy określenie, że jakiś dom lub mieszkanie jest bardzo romantyczne. Jest to bardzo popularne określenie i zdaje się, że wszyscy wiedzą co to znaczy. To przede wszystkim klimat i romantyczna atmosfera. Co jednak sprawia, że w danym miejscu czujemy powiew romantycznych uniesień? Co tak naprawdę czyni dom romantycznym?

Takie nastrojowe i zmysłowe wnętrze, kojarzy się przede wszystkim z mieszkaniem kobiety. Odpowiednia kolorystyka, dodatki, dużo światła, nastrojowa muzyka, kwiatowe wzory to zdecydowanie kobiecy klimat.

Babskie sprawki

Romantyczne wnętrze jest przede wszystkim lekkie i delikatne. Nie może być zagracone i przepełnione nadmierną ilością dodatków lub ciężkich mebli. Do romantycznego mieszkania wybierzemy lekkie meble raczej w jasnych kolorach. Mogą być postarzane, ale nowoczesne również bardzo dobrze się tu sprawdzą. Jednymi z najważniejszych elementów czyniących dom romantycznym są właśnie kolory wnętrza. Zastanawiając się, jakim kolorem pokryć ściany romantycznego mieszkania, powinniśmy zdecydować się na któryś z kolorów pastelowych. Idealnie sprawdzą tu się delikatne fiolety, róże czy beże. Tkaniny wykorzystane w takim wnętrzu powinny być zwiewne i przyozdobione motywami kwiatowymi.

Romantyczne bibeloty

Nic tak nie podkreśli romantycznego charakteru wnętrza jak urocze dodatki. Mogą to być stylizowane krzesła, stoliki czy komódki, ale muszą mieć w sobie niepowtarzalny czar, który będzie poruszał romantyczną duszę.  Ponad to nic tak nie nastraja do romantycznych uniesień jak ciepłe światło świecy, dlatego w romantycznym mieszkaniu  nie może ich zabraknąć. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie stylizowanych metalowych lampionów, w których za szybką umieszcza się świecę. Należy również pamiętać o kwiatach – najlepiej oczywiście świeżych. Ustawione w wazonie w specjalnie do tego celu wygospodarowanym miejscu, na pewno będą bardzo romantyczną ozdobą. W romantycznej sypialni najlepiej prezentować się będzie łóżko z baldachimem! Najlepiej jakby powiewały z niego zwiewne, lekkie tkaniny. Nie może tu również zabraknąć półki uginającej się pod romansami! Świetnie będą się prezentować stare lub stylizowane wydania. więcej ciekawostek. tutaj.

Styl romantyczny w aranżacji wnętrz pozwala puścić wodzę fantazji. Uczynienie wnętrza naprawdę romantycznym i nastrojowym wymaga wiele uwagi, smaku i dobrego doboru dodatków. Zachowując umiar, możemy stworzyć niepowtarzalne wnętrze jakiego nie powstydziłby się sam młody Werter.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.