Dobudowanie garażu – o czym pamiętać?

  • Sharebar

Chcąc dobudować garaż do istniejącego już budynku należy wystąpić o pozwolenie na budowę. Jednak bez względu na to, czy chcesz zbudować garaż z blachy, cegły, czy też płyty warstwowej zawsze musisz pamiętać o kilku, niezwykle ważnych elementach.

W pierwszej kolejności musisz wykonać fundamenty, na których będzie się opierać konstrukcja garażu. Dobrze wykonane fundamenty zapewnią stabilność, która jest tak bardzo ważna. Następnie zwróć uwagę na to, jak wygląd ściana, do której masz zamiar dobudować garaż. Jeśli jest poważnie uszkodzona, to musisz zdecydować się na jej naprawę. W przeciwnym wypadku garaż nie będzie bezpiecznym miejscem.

Wylewając posadzkę, zadbaj o to, aby była idealnie równa. Zastanów się również nad tym, czy na ścianach nie powinny znaleźć się półki, bądź też czy w garażu nie będzie miejsca na szafki. Będziesz mógł w nich trzymać potrzebne narzędzia, co pozwoli Ci utrzymać porządek w garażu. Wykonując podjazd koniecznie zadbaj o to, aby nie był zbyt pochyły. Dzięki temu łatwiej będzie Ci wjechać do garażu. Zastanów się nad założeniem rynien, co także wpłynie na to, iż pod garażem nie będą tworzyć się groźne dla auta nierówności. Budując garaż zwróć uwagę na sposób wykonania dachu oraz sposób, w jaki zostanie umocowana brama garażowa. Bez względu na to, czy będzie ona uchylna, elektryczna czy też zostanie wykonana ze zwykłych desek, najważniejsze jest to, aby otwierała się na zewnątrz.

Dobrze jest zastanowić się nad założeniem specjalnych wsporników, które będą przytrzymywać bramę garażu przed niespodziewanym zamknięciem. W sytuacji, kiedy decydujesz się na dobudowanie garażu do istniejącego już budynku zadbaj o to, aby pasował on kolorystycznie do stojącego już domu. Dzięki temu będzie bardzo dobrze się z nim komponować, co również będzie ma bardzo duże znacznie. Decydując się na dobudowę garażu do domu, dobrze jest pomyśleć o możliwości wejścia do garażu bezpośrednio z domu. Jest to na pewno bardzo korzystne rozwiązanie, które z pewnością ułatwi Ci w ogromnym wręcz stopniu poruszanie się pomiędzy domem a garażem.

Nie zapominaj również o względach bezpieczeństwa, chociażby takich jak założenie kłódki na drzwiach od garażu czy systemu alarmowego. Warto także pogłębić temat dotyczący uzyskania pozwolenia na budowę (o tym przeczytasz tutaj). Pamiętaj o tym, że garaż powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Dlatego też podczas jego projektowania, oraz późniejszej budowy pamiętaj o tym ważnym aspekcie, który na pewno okaże się niezwykle kluczowy, podczas korzystania z garażu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Dlaczego nie warto budować garażu murowanego
  2. Inwestycje w nieruchomości, o czym warto pamiętać
  3. O czym musimy pamiętać rozliczając podatek z UK?
  4. O czym pamiętać kupując auto z zagranicy?
  5. Wyposażenie garażu – szafka z narzędziami
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.