Dobra okazja czy zwykła pułapka cenowa?

meble
  • Sharebar

W chwili obecnej coraz większą wagę zaczynamy przykładać do cen kupowanych produktów. Podobnie jest w przypadku mebli. Dysponując niewielkim budżetem staramy się jak najwięcej zaoszczędzić wybierając najtańsze meble. Czy to dobry tok rozumowania?

Sztuczki producentów

Z pewnością nie powinniśmy mieć do siebie pretensji o to, że kupiliśmy meble w dobrej cenie. Sytuacja jednak zmienia się jeżeli ta dobra cena ociera się o niedorzeczność. Przeczesywanie Internetu rzeczywiście może skończyć się znalezieniem sklepu, który zaproponuje nam niezwykle atrakcyjne warunki cenowe. Pamiętajmy jednak, że nie ma nic za darmo. Producenci mebli świetnie zdaja sobie sprawę na co zwracają uwagę Klienci. W chwili obecnej 80% ludzi patrzy przede wszystkim na cenę. Mniejsze znaczenie ma to czy akurat meble są wykonane „zgodnie ze sztuką”. I ten brak czujności wykorzystują sprzedawcy. Starając się zaproponować jak najniższą cenę nie mogą jednocześnie stracić swojej marży. Dlatego też dosyć powszechna praktyką jest robienie mebli drewnianych z…płyty. Są to praktyki stosowane rzecz jasna w przypadku tylko niektórych elementów. Ale jednak cała konstrukcja traci w takim wypadku na jakości i wytrzymałości.

Jak dokonać weryfikacji

Oczywiście kupujący w Internecie Klient nie jest w stanie sprawdzić organoleptycznie czy meble rzeczywiście są wykonane w 100% z drewna. Co więcej nawet widząc te meble w salonie nie jesteśmy w stanie sprawdzić całej konstrukcji. Jak zatem ustrzec się błędu? Jak wybrać meble, które rzeczywiście są wykonane z drewna? Kupując w sieci musimy w dużym stopniu bazować na podpowiedziach innych. Wyszukując sklep taki jak na przykład http://urokdrewna.pl powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić opinie Klientów, którzy już dokonali w nim zakupu. Jeżeli oceny będą pozytywne to śmiało możemy rozważać zakup mebli właśnie u tego sprzedawcy. Jeżeli jednak znajdziemy sklep, który zaproponuje nam naprawdę atrakcyjną cenę a nie będziemy mogli zweryfikować opinii na temat jego produktów to raczej powinniśmy sobie „odpuścić” taki zakup. W takim przypadku mamy duże prawdopodobieństwo, że trafimy na produkt, który nie do końca spełni nasze oczekiwania pod względem jakości. Wydamy pieniądze i za 2-3 lata meble będą nadawały się do wymiany. Chyba nie o to nam jednak chodzi?

Kupowanie mebli z całą pewnością nie jest zadaniem prostym. I także nie należy w tym przypadku iść na łatwiznę wybierając najtańszą ofertę. Niestety niska cena nie zawsze oznacza także dobrą jakość o czym przekonało się już wiele osób. Z pewnością można znaleźć niedrogie, dobrej jakości meble do naszego mieszkania. Nie próbujmy jednak szukać sklepu, który sprzeda nam taki produkt za połowę ceny bo w takim przypadku zawsze odbije się to na jego jakości.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Dobra okazja czy zwykła pułapka cenowa?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Meble kuchenne z drewna czy ze stali?
  2. Firmowe imprezy – DJ czy zwykła muzyka
  3. Czy warto kupować meble sosnowe?
  4. Meble do łazienki
  5. Producent mebli kuchennych
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.