Dlaczego warto wybrać ogrzewania podłogowe?

  • Sharebar

Jedną z ważniejszych decyzji w trakcie budowy domu, jest wybór ogrzewania. Od tego jaki rodzaj grzejników zainstalujemy, będzie zależał koszt całej inwestycji oraz późniejsze koszty utrzymania domu. Obecnie coraz więcej osób skłania się ku ogrzewaniu podłogowemu, które wymaga co prawda poniesienia większych nakładów finansowych na początku, jednak w późniejszym czasie, daje duże oszczędności.

Ogrzewaj z głową

Największą zaletą ogrzewania podłogowego jest inny rozkład ciepła, niż w przypadku tradycyjnych grzejników. Jeśli źródło ciepła znajduje się w podłodze, temperatura przy stopach jest o parę stopni wyższa, aniżeli przy suficie, co daje prawie idealny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Dodatkowo grzejniki płaszczyznowe oddają dużą ilość ciepła, w związku z czym ich temperatura jest stosunkowo niska. Pozwala to zmniejszyć ilość kurzu w pomieszczeniu, co będzie szczególnie korzystne dla alergików. Czyste i świeże powietrze to również większy komfort, lepsze samopoczucie oraz brak kłopotów ze snem.

Kolejną istotną różnicą w przypadku instalacji ogrzewania podłogowego jest brak grzejników na ścianie. Dzięki temu zyskujemy dodatkową przestrzeń i całkowitą dowolność w urządzaniu wnętrz

Połączenie ogrzewania podłogowego z pompą ciepła jako źródłem ciepła pozwala znacząco zredukować bieżące koszty utrzymania domu i w najbardziej ekonomiczny sposób wykorzystać działanie pompy. Koszt instalacji pompy ciepła oraz ogrzewania podłogowego jest wysoki, jednak większa inwestycja już na etapie budowy domu, może się przełożyć na trwałe oszczędności w trakcie jego użytkowania. Wybierając ogrzewanie warto więc przemyśleć długofalowe skutki swojej decyzji..

Wady ogrzewania podłogowego

Budowa grzejnika podłogowego powoduje, że pomieszczenie wolno sie nagrzewa i wolno stygnie. Tak zwana bezwładność cieplna jest najczęściej wymienianą wadą ogrzewania płaszczyznowego, ponieważ nie pozwala na precyzyjną kontrolę temperatury. W konsekwencji dochodzi do przegrzania lub wychłodzenia a zbędne ciepło generuje niepotrzebne koszty. Wyjściem z tej sytuacji może być układ regulacji pogodowej. Dzięki niemu temperatura wody płynącej w grzejniku automatycznie dostosowuje się do temperatury panującej na zewnątrz. Dodatkowa możliwość sterowania ogrzewaniem podłogowym pozwala regulować ilość ciepła niezależnie dla każdego pomieszczenia.

Źrodło: System ogrzewania podłogowego - http://instaltechnik.pl/oferta/pompy-ciepla/ogrzewanie-podlogowe/ - Instal Technik. System grzewcze i wentylacyjne.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 3.0/5 (2 oddanych głosów)
Dlaczego warto wybrać ogrzewania podłogowe?, 3.0 out of 5 based on 2 ratings

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.