Dlaczego warto kupować na rynku pierwotnym?

  • Sharebar

Inwestor zamierzający nabyć apartament w jednym z dużych polskich miast, zazwyczaj ma do wyboru lokal zupełnie nowy, często dopiero w realizacji oraz apartament z rynku wtórnego – odkupiony od dotychczasowego właściciela.

Jakie są zatem korzyści kupna mieszkania lub apartamentu na rynku pierwotnym?

Po pierwsze: mamy większą możliwość wyboru lokum pod kątem metrażu, stron świata, na które wychodzą okna czy też piętra.

Po drugie: nowy apartament zazwyczaj oznacza nowoczesne materiały budowlane, innowacyjne rozwiązania techniczne (np. sterowanie instalacjami za pomocą aplikacji itp.) oraz oryginalne pomysły architektoniczne, zwiększające komfort i bezpieczeństwo użytkowania lokum.

Po trzecie: inwestor ma szansę zlecenia zaprojektowania i zaaranżowania wnętrza według własnego gustu i upodobań, może zdecydować o rozkładzie pomieszczeń i ich funkcji, układzie ścian itp. Kupując nowy apartament, nie musimy iść na kompromisy w zakresie projektu i aranżacji wnętrza.

Po czwarte: Możemy liczyć na okres gwarancyjny, zazwyczaj roczny, w trakcie którego deweloper naprawia ewentualne usterki.

Po piąte: Nie musimy remontować, kuć, przesuwać ścian, zmieniać instalacji itp. – zyskujemy czas i nerwy.

Po szóste: Nie musimy płacić prowizji agentowi nieruchomości.

Wobec tylu atutów zakupu nowego apartamentu czy mieszkania, sprawdźmy, co z kolei może przemawiać przeciw nowym apartamentom?

Wysoka cena, konieczność negocjacji z deweloperem, niepewność dotycząca końcowego efektu, obawy o wypłacalność dewelopera, okres oczekiwania na apartament, niepewna przyszłość otoczenia budynków – brak planów zagospodarowania lub nagłe wprowadzenie do nich niekorzystnych zmian.

Mając do dyspozycji sporą gotówkę i marząc o komfortowym lokum dla siebie i rodziny na długie lata, warto zastanowić się nad ostateczną decyzją, uwzględniając korzyści i ewentualne wady zakupu apartamentu na rynku pierwotnym. Nowe apartamenty można znaleźć w każdym mieście – tu przykład apartamentów w Krakowie.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Dlaczego warto kupować zabawki drewniane……
  2. Dlaczego nie warto kupować “gotowców” ?
  3. Dlaczego warto kupować zabawki ekologiczne?
  4. Dlaczego warto kupować zabawki dla dzieci.
  5. Jakie materiały warto kupować na budowę?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.