Dbałość o kanalizację domową

  • Sharebar

Każda instalacja kanalizacyjna jest narażona na możliwość wystąpienia awarii. Kłopoty są najczęściej wywołane przez niewłaściwie wykonane prace instalacyjne. Wszelkie fuszerki kończą się zapchaniem rur lub brakiem szczelności instalacji. W budownictwie jednorodzinnym zazwyczaj stosowana jest kanalizacja grawitacyjna. Woda samoczynnie spływa do szamba lub kanalizacji, niosąc ze sobą wszelkie nieczystości. Zbyt małe spadki zewnętrznych rur odpływowych lub nieprawidłowo poprowadzone kielichy mogą prowadzić do zapychania się instalacji i powodować konieczność kosztownych interwencji specjalistów.

Nieszczelna instalacja prowadzi do degradacji środowiska naturalnego. W ściekach bytowych jest wiele groźnych substancji chemicznych, bakterii i chorobotwórczych mikrobów, które mogą na długi czas skazić glebę i wodę (stąd też konieczność stosowania biopreparatów). Dla użytkowników szamba wszelkie nieszczelności są przyczyną drastycznego zwiększenia kosztów, związanych z ich opróżnianiem. Woda dostająca się do środka instalacji powoduje szybkie przepełnianie się zbiornika i konieczność płacenia za przyjazd wozów asenizacyjnych.

Wiele osób jest przekonanych, że nieszczelnie szamba umożliwiają naturalny odpływ wody, co pozwala na oszczędności. Tymczasem rzeczywistość jest odwrotna. Woda zawsze szybciej dostaje się do instalacji niż ją opuszcza. W znacznej większości przypadków wszelkie nieszczelności kończą się przepełnieniem zbiorników i kosztownymi remontami. Dlatego montaż zbiorników na nieczystości płynne lub przydomowych oczyszczalni powinno się powierzać fachowcom.

Oprócz dbania o szczelność instalacji, niezależnie czy jest to szambo czy przydomowa oczyszczalnia, konieczne jest stosowanie specjalistycznych biopreparatów (więcej informacji tutaj), neutralizujących szkodliwe związki znajdujące się wewnątrz.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Bezpieczeństwo instalacji elektrycznej
  2. Sypialnia – domowa oaza
  3. Nowoczesne filtrowanie wody
  4. Dbałość o kręgosłup
  5. Instalacja pneumatyczna dla każdego
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.