Czy warto przeprowadzić remont kuchni?

garnki
  • Sharebar

W tej krótkiej pracy postaram się rozstrzygnąć czy warto przeprowadzać remont kuchni pomimo braku większej ilości gotówki. Będzie to w pewnej mierze pomiędzy dwoma stanowiskami jakimi są po pierwsze brak pieniędzy a po drugie potrzeba przeprowadzenia remontu. Sprawa nie wygląda ani prosto ani tanio. Zajmie nam to wiele czasu i będzie kosztować dość sporo sił dlatego postaram się Państwu przedstawić sposób na to jak wykonać remont przy braku gotówki. Oczywiście najłatwiejszą metodą byłoby wzięcie kredytu jednak nie każdy z nas ma taką możliwość dlatego podam kilka metod które mogą obniżyć koszty aż o 20-40%. Są to bardzo proste sposoby ale lepiej je przeczytać w całości aby zrozumieć sam schemat postępowania.

Po pierwsze warto samemu zakasać rękawy do pracy. Na pewien czas przeorganizowałoby to życie rodziny i prawdopodobnie musiałaby pomóc przy remoncie jednak obniży to koszty pracy nawet o 50%. Takie prace jak kładzenie tapet , gipsowanie , kładzenie płytek bądź malowanie każdy z nas z powodzeniem może wykonywać. Jeszcze lepiej jeśli mamy członków rodziny do pomocy. Jednak wymaga to wzięcia wolnego w pracy co najmniej na 1-2tygodnie. Ale może się to zwrócić szczególnie przy horrendalnych cenach firm remontowych. Sam jestem wielce zadowolony z tego iż udało mi się samemu przeprowadzić remont i zarobiłem ponad 35% kosztów na sztućce , garnki
indukcyjne . Dlatego polecam tą metodę szczególnie tym osobą które mają pewne zacięcie do takich prac. W przypadku osób które nie czują się na siłach to mogą mieć pewne problemy. Dlatego tutaj już nie polecam tego środka w 100% i warto pomyśleć nad zastępstwem przynajmniej w zakresie pewnych spraw.

Po drugie muszę wspomnieć także o doborze samego sprzętu. W pierwszej kolejności powinniśmy popytać w hurtownia agd które oferują znacznie niższe ceny aniżeli te które przedstawiają sklepy. Jednak sklepy także potrafią czasem zaskoczyć i wprowadzić dni bez VAT , czyli przeceny z rzędu 20%. W niektórych sklepach jest to po prostu obniżenie cen do normalnej stawki jednak w innych już przypadkach są to prawdziwe i warte uwagi zniżki które połączone wraz z gratisami za duże zakupy mogą przenieść większe zyski aniżeli zakup w hurtowni. Sam przy swoim remoncie kupowałem w hurtowni hoffner i udało mi się zbić cenę sprzętu agd oraz potrzebnych mi materiałów do remontu o 20%. Jednak bez dobrego początkowego planu nie udałoby mi się tego dokonać. Dlatego jeśli tylko ktoś chce zawsze może coś zaoszczędzić na remoncie. W tym krótkim poradniku wskazałem państwu już sposób na to jak zarobić od 20 do ponad 50% które z pewnością pomogą w podjęciu tej trudnej decyzji. Przyjmując że mamy 10.000 zł na remont kuchni i chcemy wykonać malowanie , wymianę płytek oraz podstawowych elementów agd to może się to udać. Tak jak mówiłem na początku jest to jedynie ograniczony remont który nie zadowoli każdego jednak może dać mniej-więcej pewną satysfakcję i punkt wyjścia na przyszłość. Zatem załóżmy plan że na malowanie nie stracimy więcej niż 400zł robiąc to własnymi siłami. Za płytki zapłacimy 1000 zł a za materiały potrzebne do wykonania ( klej etc) 400zł. Mamy sumę ponad 1800 zł w którą wchodzą na razie same materiały , teraz uwzględnijmy nowy sprzęt agd taki jak kuchenka , lodówka i nowy zestaw mebli. Powiedzmy że wydamy na nie około 5000zł. Czyli mamy 7000 zł z czego odliczamy około 10% przyjmując że kupujemy w hurtowni. 6300zł nie jest wcale wielką i nieosiągalną sumą , dlatego warto zastanowić się nad możliwością właśnie takie remontu o jakim opowiadałem. Może okazać się zbawienny szczególnie gdy remont kuchni nie był przeprowadzany od lat. A taka mała suma może być zebrana w ciągu nie długiego czasu , a nawet bez większych problemów spłacona w ciągu paru miesięcy. Dodatkową opcją nad którą wartą się zastanowić mogą być raty 0% które w przypadku kredytu mogą okazać się znacznie lepsze niż inne zniżki. Myślę że pomogłem podjąć tą jakże trudną decyzję a moje porady okazały się owocne.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Remont na święta
  2. Czy warto stawiać fontannę w ogrodzie?
  3. Czy warto wybrac kuriera?Czy może pocztę?
  4. Kasetony reklamowe – czy warto używać?
  5. Projekty domów z drewna – czy warto?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.