Czy warto pić kawę?

  • Sharebar

Kawa jest nam wszystkim dobrze znana, większość nas nie może się bez niej obyć. Poranne wyjście z domu bez łyka kawy nie jest możliwe. Napój ten jest sporządzany z prażonych ziaren kawowca podawany zwykle na gorąco. Roślina ta pochodzi z Etiopii, uważana jest za używkę. Stanowi główne źródło pobudzającej kofeiny dla naszego organizmu. Kofeina ma działanie pobudzające, powoduje wzrost ciśnienia tętniczego – co sprawia że jesteśmy bardziej pobudzeniu po wypiciu filiżanki mocnej kawy.

Postawmy sobie jedno pytanie: jakie pozytywy i negatywy mamy z picia kawy. Podstawowym problemem jest to iż kawa mocno uzależnia i jest na równi traktowana z takimi uzależnieniami jak nikotynizm czy alkoholizm. Mimo iż większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy to jest uzależnionych od kawy. Stany zjednoczone posiadają nawet program walki z tym uporczywym uzależnieniem. Większość osób dochodzi do wniosku że jest niewolnikiem tego napoju, zgłaszając się na “kawowy odwyk” jak kolwiek to brzmi trzeba mieć silną wole i determinację aby pozbyć się kawy i raz na zawsze o niej zapomnieć.

Jednym z pozytywów jest to iż stawia nas rychło na nogi, większość z nas nie potrafi się obudzić bez łyka solidnego espresso. Chodź i są zwolennicy innych rodzajów kaw które wcale nie muszą działać tylko i wyłącznie pobudzająco. Rozliczne gatunki i rodzaje kaw oferują nam inne doznania, przede wszystkim te smakowe i organoleptyczne, poza sztampowym pobudzeniem.

Zabierając się za picie i delektowanie prawdziwej kawy nie kupujmy takiej sprasowanej z pierwszego lepszego dyskontu. Możemy się do niej zrazić a po co? Lepiej odłożyć parę groszy więcej i kupić markową kawę z której na pewno będziemy mocno zadowoleni. Dopierając kawę zwróćmy uwagę na liczne gatunki kaw  te potrafią zaskakiwać swą różnorodnością. Barwą, aromatem, zapachem a przede wszystkim ceną… Najdroższe rodzaje kaw można kupić za kilka tysięcy euro za 100g. Pijąc kawę delektujmy się nią, niech to nie będzie tylko przystawka do porannego śniadania.

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Czy warto pić kawę?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Żeby pić dobrą kawę trzeba…
  2. Czy kawa może nam zaszkodzić?
  3. Czy warto stawiać fontannę w ogrodzie?
  4. Premium Assistance – warto czy nie warto?
  5. Oświetlenie LED – czy warto?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.