Częste błędy przy urządzaniu sypialni

  • Sharebar

Miejsce w którym śpimy, wypoczywamy, relaksujemy się. Takie funkcje zwykle w naszym mniemaniu powinna spełniać sypialnia. Niestety, zwykle z powodu pośpiechu, niepotrzebnych oszczędności, pomieszczenie nie wygląda tak, jak rzeczywiście byśmy sobie tego życzyli. Jakie błędy w aranżacji sypialni popełniamy najczęściej?

Wyposażenie – za dużo wyposażenia

Przesyt w sypialni to najgorsze, co możemy sobie sprezentować. Meble sprawiają, że pomieszczenie raz, że wydaje się mniejsze dwa, że przytłacza nas zbyt dużym nagromadzeniem kształtów, faktur, kolorów.

Zamiast zapychać sypialnię szaflami, pufami, garderobą, toaletką, łóżkiem i fotelem, dużo lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na jedno, duże łóżko i szafę przesuwną. Dzięki tej drugiej, zachowamy porządek w naszej garderobie, co oczywiście wpłynie też bardzo pozytywnie na czas, który codziennie poświęcamy przed lustrem.

Łóżko to główny element wyposażenia sypialni, nie zapominajmy o tym. Nie ograniczajmy jego rozmiarów. Powinno być wygodne i na tyle duże, żeby móc rzeczywiście wypocząć.

 

Oświetlenie – za ostre

W sypialni budujemy nastrój. Starajmy się stworzyć atmosferę wypoczynku, zadumy. Chcemy, aby czas chociaż na chwilkę się zatrzymał. Nie liczmy na to, przy ostrym świetle bijącym nam po oczach. Takie ostre światło zostawmy do dyspozycji kuchni, jadalni. W sypialni może nawet panować półmrok.

 

Dodatki – za mało rzeczy do przytulania

Dodatki sypialniane muszą uprzyjemniać nam czas. Powinny być miękkie, delikatne, miłe w dotyku. Dywan z długi włosiem, kotary, pościel z satyny, która delikatnie otula nasze ciało. Świece na parapecie, szafka z koszyczkiem na ulubione lektury. Dodatki budują atmosferę, tworzą we wnętrzu coś na wzór krainy, do które zawsze mamy ochotę wejść.

 

Kolory – za dużo kolorów?

No właśnie. Co z kolorami wypełniającymi nasza sypialnię? Wszystko zależy od naszych prywatnych preferencji. Są osoby, które wypoczywają w otoczeniu, jasnych, ale dosyć intensywnych barw. Są i tacy, którzy wolą kolory ziemi, nieco przygaszone, ale bardzo naturalne. Są i tacy, którzy w sypialni preferują raczej ciemne kolory. Tutaj właściwą decyzję pozostawiamy Wam. Pamiętajmy tylko, że zbyt duże nagromadzenie barw może zbyt mocno obciążać naszą zdolność do skupienia się. We wnętrzu przeładowanym kolorami rzadko odpoczywa się tak samo dobrze, jak w pomieszczeniu stonowanym o delikatnych barwach.

Sypialnia to jedno z bardziej intymnych pomieszczeń w naszym domu. Jeśli zatem zależy nam na zbudowaniu naprawdę szczególnego nastroju uwzględnijmy ją w projekcie, zwracając uwagę by znalazła się maksymalnie daleko od salonu. To tam, zwykle jest bowiem najgłośniej.

Sypialnia powinna znajdować się gdzieś na końcu korytarza. Tam, gdzie panuje względny spokój.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Wyposażenie sypialni
  2. Skompletuj wyposażenie sypialni
  3. Urządzanie sypialni
  4. Czas na zmiany w sypialni
  5. Meble do sypialni
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.