Co zamiast farby na ścianę?

farby we wnętrzach
  • Sharebar

Minęły już czasy kiedy to w domach i mieszkaniach na ścianach królowały farby z naniesionym wałkiem wzorem. Jednokolorowe ściany również się znudziły. Aby wyjść potrzebom klientów naprzeciw pojawiły się różnego typu alternatywy. Są takie dobrze znane jak i takie, które dopiero od kilku lat zjednują sobie fanów. Zapoznajmy się zatem z nimi bliżej.

Naklej mnie na ścianę

Do kategorii rzeczy, które możemy nakleić na ścianę zaliczą się oczywiście tradycyjne tapety oraz coraz modniejsze fototapety. Wzorów tapet jest mnóstwo, każdy znajdzie na pewno coś dla siebie – paski, kółka, liście czy barokowe wzory. Inaczej rzecz się ma z fototapetą. Tutaj można również kupić gotową fototapetę na wymiar ściany, ale istnieje też możliwość zamówienia takiej tapety z obrazkiem czy zdjęciem, które chcemy. Jest to wyjście bardzo oryginalne, które zagwarantuje nam, że nikt nie będzie mieć takiej ściany jak my. Bardzo ciekawą możliwością są również kasetony. Zwykle zdobią one sufity, ale kto powiedział, że nie mogą również ścian. Tapety, fototapety i kasetony może położyć każdy kto ma choć trochę cierpliwości. Plusem jest również możliwość szybkiego zmienienia po kilku latach wystroju wnętrza.

Połóż mnie na ścianę

Innowacyjnym rozwiązaniem, które pojawiło się na polskim rynku są kolorowe gładzie i tynki naścienne, które dają niepowtarzalne efekty. Spotkać zatem możemy gładzie i tynki, które dadzą nam efekt baranka na ścianie (dodatek wełny); sprawią, że ściana będzie idealnie gładka jak lustro i można się w niej przejrzeć. Znajdziemy też takie z dodatkiem piasku dzięki, któremu powierzchnia ściany będzie chropowata. Efektów, jakie możemy w ten sposób uzyskać jest o wiele więcej. Bardzo szeroka gamę tego typu gładzi i tynków w swej ofercie ma Leroy Merlin. Jednak do położenia czegoś takiego na ścianę zatrudnić fachowca ponieważ jest to niełatwa sztuka.

Ściany z pomysłem

Jeśli tylko przy remoncie zapragniemy, aby nasze ściany zmieniły swój charakter z nudnych jednokolorowo pomalowanych ścian na kolorowe odzwierciedlające nasz styl i charakter to zastanówmy się nad wykorzystaniem tego co oferuje nam rynek w postaci różnych rodzajów tapet oraz kolorowych gładzi i tynków.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Naklejki na ścianę sposobem na odświeżenie każdego domu
  2. Pomysł na odnowienie mieszkania
  3. Styropian zamiast normalnych gzymsów?
  4. Szmira zamiast regionalnych wyrobów
  5. Wybór fototapety ściennej
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.