Ceny popularnego styropianu

cena styropianu
  • Sharebar

Większość osób ociepla swoje domy styropianem. Nic w tym dziwnego, bo stanowi on doskonały materiał, służący do tego celu. Jest nie tylko bardzo ciepły, ale też stosunkowo niedrogi i łatwo nim okładać ściany oraz podłogi. Prawidłowo wykonana elewacja sprawi, że przez wiele lat będzie dobrze funkcjonowało styropianowe ocieplenie. Warto zatrudnić profesjonalistów do obłożenia nim ścian i w żadnym wypadku nie oszczędzać na kleju. Im mniej go użyjemy, tym większa pewność, że płyty styropianowe nie będą się dobrze trzymały.

Na rynku jest wiele rodzajów styropianu fasadowego oraz podłogowego. Każdy może sobie wybrać odpowiednią grubość ocieplenia i producenta, któremu ufa. Ceny styropianu są niezwykle zróżnicowane. Najdroższy jest zazwyczaj materiał służący do trudnych izolacji. Więcej zapłacimy również za styropian frezowany, który uchodzi za produkt łatwiejszy w układaniu i szczelniejszy. Nigdy nie można analizować całkowitego kosztu przedsięwzięcia na podstawie ceny metra sześciennego styropianu. Wiadomo, że z racji jego grubości, metr sześcienny może oznaczać różną ilość metrów kwadratowych tego materiału.

W ostatnim czasie dużym powodzeniem cieszy się styropian grafitowy. Dzięki jego innowacyjnej strukturze ma zapewnić lepszą izolację domu. Jest przeciętnie o 10 procent droższy od białego styropianu i dokładnie o 10 procent podwyższa termoizolacyjność budynku. Warto się więc poważnie zastanowić, czy inwestować w droższe rozwiązania, czy też wybrać grubszą warstwę zwykłego styropianu.

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Styropian i materiały budowlane
  2. Ceny apartamentów w Kołobrzegu
  3. Korzystne ceny mebli
  4. Rynek nieruchomości ceny mieszkań
  5. Pomoc drogowa – ceny
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.