Bugatti Veyron z porcelany

  • Sharebar

Na pewno zastanawia was jakie zastosowanie pełni porcelana w najnowszym aucie marki Bugatti ? W ogóle ta edycja Veyrona w pojeździe tej europejskiej firmy, oferującej kosztowne, wyjątkowe samochody sportowe, oznaczona wdzięcznie brzmiącą nazwą „L’Or Blanc” różni się od tradycyjnego Veyrona Grand Sport tym, że jest pierwszym autem na świecie w jakim użyto fragmentów wykończeniowych z tego niezwykłego materiału, którym jest porcelana. Podczas prac projektowych współpracowano z projektantami z niemieckiego Königliche Porzellan-Manufaktur, którzy odpowiadali za za projekt elementów porcelanowych, na skutek czego surowiec ten znajdziemy nie tylko na karoserii, lecz także w środku samochodu, jak również elementach silnika. Bugattti Veyron 16.4 Grand Sport zamyka serię samochodów Bugatti 16.4 Veyron, tym samym czyniąc ten model jeszcze bardziej unikatowym.

Jeżeli spojrzymy jeszcze bardziej szczegółowo na projekt tego oryginalnego Veyrona, porcelana występuje w środkowym elemencie alufelg, na korku wlewu paliwa jak również tylnym logo Bugatti. Bardzo interesujący efekt osiągnięto, za sprawą oryginalnego nałożenia lakieru, w którym lakier nałożono tak, by oddawał sposób w jaki od nadwozia odbija się światło. Białe elementy w niecodzienny sposób kontrastują z niebieskim lakierem dając nieporównywalny i oryginalny efekt.
Wnętrze jest kontynuacją tego oryginalnego designu rozpoczętego na zewnątrz. Biało niebieska tematyka kolorystyczna wewnętrznej części auta, sprawia wrażenie wyjątkowo ekskluzywnego i nietuzinkowego, a porcelana dodaje, nieokreślonego uroku. Auto jest wyekwipowane w 8-litrowy, 16-cylindrowy silnik o mocy 1001 KM i momencie 1250 Nm. Po otwarciu dachu auto może uzyskać najwyższą prędkość do 350 km/h, natomiast w czasie gdy dach jest zamknięty – 407 km/h. Samochód wyceniono na 6 milionów złotych.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Kto powinien przygotować aranżację wnętrz?
  2. To właśnie sport
  3. Forum sportowe w sieci
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.