Blaty kuchenne z granitu zasady pielęgnacji

  • Sharebar

 Pewnie większość osób zgodzi się ze mną, co do tego, że blaty kuchenne z granitu wyglądają pięknie i są ponadczasowe. Oczywiście, by zachowały swój wspaniały wygląd trzeba je odpowiednio pielęgnować. Poniżej przedstawiam kilka zasad, których należy przestrzegać, jeśli chcemy, żeby zachowały swoje piękno przez wiele lat.

Przede wszystkim blaty kuchenne z granitu powinno się przecierać miękkimi, najlepiej bawełnianymi lub zrobionymi z mikrofibry, szmatkami. Czyszczenie można przeprowadzać zarówno na mokro, jak i na sucho, jednak wiadomo, że pierwszym sposobem szybciej i skuteczniej usuniemy wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Jeśli chodzi o detergenty to dopuszczalne jest używanie tylko przeznaczonych do tego środków oraz delikatnych płynów do mycia naczyń, które powinno się rozcieńczyć z wodą. Świetnie sprawdzi się również płyn do mycia szyb, posiadający w składzie alkohol o właściwościach rozpuszczających wszelkiego rodzaju tłuszcze. Natomiast niedopuszczalne jest stosowanie preparatów zawierających kwasy oraz środki wybielające. Ponadto nie wolno dopuścić do tego, by na granit rozlały się: benzyna oraz zmywacz do paznokci, które mogłyby zainicjować powstanie trwałych uszkodzeń w strukturze materiału. Warto jeszcze dodać, że po ich dokładnym umyciu, należy je wytrzeć do sucha.

Dodatkowo, raz na jakiś, czas powinno się poddać kamienne blaty kuchenne impregnacji. Przeprowadzenie tego zabiegu sprawia, że na powierzchni blatu tworzy się ochronna powłoka, która zapobiega przedostawaniu się do mikrootworów (granit ma porowatą strukturę) zabrudzeń, a więc bakterie i grzyby nie mają optymalnych warunków do tego, by się w nich rozwijać. Impregnat należy rozprowadzić na materiale przy pomocy pędzla lub miękkiej szmatki, jednakże wcześniej trzeba blat umyć i wytrzeć do sucha.

Oczywiście wpływ na wygląd blatów ma także jego eksploatacja. Osoby, które planują zainstalować je w swoich kuchniach muszą wiedzieć, że nie powinno się bezpośrednio na nich kroić produktów spożywczych, ani kłaść gorących naczyń. Unikać trzeba także stawiania na nich bardzo ciężkich przedmiotów i wystrzegać się ich przesuwania, gdyż niechcący można go porysować.

Więcej o blatach znajdziesz na www.polishgranite.pl

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Blaty z granitu Warszawa proces zakupu
  2. Blaty granitowe Warszawa jakość na lata
  3. Zasady pielęgnacji trawnika
  4. Praktyczne i wyjątkowe blaty
  5. Produkcja z marmuru i granitu
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.