Bezworkowiec, to brzmi dumnie

odkurzacz
  • Sharebar

Większość z nas doskonale pamięta ciężkie, metalowe odkurzacze Alfa K2 marki Unitra, którymi odkurzali nasi dziadkowie. W szarych czasach PRL-u w większości domostw znajdowała się także Kaśka – „poręczna” szczotka odkurzająca, dzięki której już w kilka chwil można było sprzątnąć okruchy z dywanu.

Odkurzacz – sprzęt luksusowy

Dziś z sentymentem spoglądamy na kanciasty i nieporęczny sprzęt AGD rodem z filmów Stanisława Barei. Siermiężne i głośne odkurzacze, pralki zajmujące pół łazienki, emaliowane kuchenki gazowe czy sokowirówki wielkości współczesnej kuchenki mikrofalowej wywołują uśmiech na naszych twarzach. I doprawdy aż trudno uwierzyć, że jeszcze całkiem niedawno sprzęt ten był obiektem marzeń wielu naszych rodaków.  Wyśniony po nocach, ”wychodzony” i wystany w długich kolejkach był czymś więcej niż sprzętem użytkowym. Dawniej odkurzacz, automatyczna pralka czy robot kuchenny  stanowiły synonim luksusu.


Odkurzacz wczoraj i dziś

Wraz z upływem lat i rozwojem techniki ewoluowały także odkurzacze. Ciężkie, metalowe modele zostały zastąpione sprzętem z lekkiego plastiku i z wielkimi możliwościami. W sprzedaży pojawiły się odkurzacze piorące, akumulatorowe oraz odkurzacze bezworkowe. Ostatnie cieszą się ogromną popularnością, a dzięki poręcznemu pojemnikowi na kurz stały się ulubieńcami osób uczulonych na roztocza kurzu domowego. Użytkownikom wspomnianej Unitry nawet nie przeszłoby przez myśl, że odkurzacz może być wyposażony w papierowy worek jednorazowy. Tym bardziej nawet nie śnili o filtrze HEPA czy odkurzaczu bezworkowym.

Chcąc kupić odkurzacz, mikser czy lodówkę po prostu jedziemy do sklepu lub zamawiamy sprzęt za pośrednictwem internetu. Spośród szerokiej gamy modeli wybieramy produkt najbardziej pasujący do naszych potrzeb, płacimy i zabieramy produkt do domu. Obecnie zaawansowany sprzęt AGD stanowi podstawowe wyposażenie każdego domu i doprawdy aż trudno uwierzyć, że kiedyś mogli pozwolić sobie na nie tylko nieliczni.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Odkurzacz centralny w domu
  2. Centralne odkurzacze
  3. Sprzątanie
  4. Porządki
  5. Artykuły gospodarstwa domowego
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.