Beton – ciekawy materiał

  • Sharebar

Szlifowanie betonu jest metodą pozwalającą uzyskać regularną i błyszczącą powierzchnię. Takie okładziny są powszechnie stosowane w budownictwie przemysłowym. Powodem popularności jest relatywnie niski koszt położenia i duża wytrzymałość, nawet przy sporym natężeniu ruchu. W nowoczesnych halach produkcyjnych i magazynowych szlifuje się beton w celu ograniczenia wibracji wózków widłowych. Taka nawierzchnia jest wyglądem zbliżona do lastryko i marmuru, ale jej koszt jest znacznie niższy. Dzięki temu posadzki betonowe można spotkać w biurach, budynkach użyteczności publicznej, restauracjach, a niekiedy nawet w mieszkaniach.

Zalety tego materiału sprawiają, że coraz więcej inwestorów wybiera także płytki schodowe lub tarasowe ze szlifowanego betonu. Ich powierzchnia jest niezwykle wytrzymała na warunki atmosferyczne i bardzo prosta w czyszczeniu. Jedynym kłopotem jest fakt, że lustrzana faktura bywa zdradliwa po deszczu lub przy zimowych oblodzeniach. Oczywiście tego typu okładzina nie pasuje do wszystkich budynków. Szlifowany beton najlepiej koresponduje z budynkami utrzymanymi w nowoczesnej stylistyce.

Płytki schodowe i płyty tarasowe ze szlifowanego betonu wytwarza się dość prosto. Pierwszym etapem jest zdarcie betonu w celu odsłonięcia jego wewnętrznej struktury. Następnie na odsłonięte powierzchnie nanosi się chemiczne środki impregnujące. W wyniku tego zabiegu zmienia się chemiczna struktura powierzchni, co wpływa na zwiększenie jej trwałości. Trzecim etapem jest polerowanie, które prowadzi do zamknięcia mikroskopijnych porów i nadaje szlifowanym elementom charakterystyczny połysk. Więcej informacji o nowoczesnych materiałach wykończeniowych można znaleźć tutaj.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 1.0/5 (1 oddanych głosów)
Beton - ciekawy materiał, 1.0 out of 5 based on 1 rating

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.