Armatura do twojego domu

armatura
  • Sharebar

Wybór armatury jest dziś na rynku ogromny. Wśród setek marek i tysięcy modeli baterii kuchennych czy łazienkowych, znaleźć można modele naprawdę zróżnicowane pod względem wyglądu, materiałów, funkcjonalności oraz, oczywiście, ceny.

Podstawowy podział wyróżnia baterie łazienkowe oraz kuchenne. Choć armatura w tych dwóch grupach nie zawsze znacznie się różni, to jednak podstawowa różnica polega tu głównie na wzornictwie. Bateria kuchenne często zaprojektowane są tak, by ułatwiać kuchenne zadania – np. mycie warzyw czy owoców. W bateriach kuchennych spotkać można np. wyciąganą wylewkę, które ułatwia dokładne opłukanie sałaty albo spłukanie komory zlewu, czy też nalanie wody do wiadra, miski itp. Baterie łazienkowe są za zwyczaj nieco prostsze.

Armatura dzieli się jeszcze w inny sposób – ze względu na konstrukcję. Wyróżniamy tu baterie stojące oraz naścienne, które różnią się sposobem montażu: te pierwsze montowane są w ścianie, z kolei drugie w umywalce lub wannie.

Istnieje jeszcze trzeci podział armatury, w którym wyróżniamy modele jedno- lub dwuuchwytowe. W łazienkach częściej stosowane są jednouchwytowe, głównie ze względu na łatwość i szybkość regulacji temperatury. Ceni się je także za oszczędność wody, gdyż aby ustawić odpowiednią temperaturę nie potrzeba zlewać wielu litrów.

Obecnie armatura dostępna jest w bardzo wielu rodzajach oraz wykończeniach i stylach. Znaleźć można modele w różnych kolorach oraz odpowiadające do łazienek czy kuchni w stylu nowoczesnym, rustykalnym czy klasycznym.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Armatura przemysłowa
  2. Armatura przemysłowa
  3. Kuchnia – królestwo Pani domu!
  4. Ogrodowy plac zabaw dla Twojego dziecka
  5. Krzesła i hokery do twojego domowego barku
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.