Aranżowanie wnętrza z pomocą dekoratora

  • Sharebar

Aranżacja wnętrz to trudne zadanie, z którym muszą się zmierzyć wszyscy, którzy dopiero co kupili swoje własne lokum. Możliwości są tak duże, że często jest problem z wyborem odpowiedniego stylu, materiałów wykończeniowych, oświetlenia, mebli oraz dodatków. Pomocna może się okazać wtedy współpraca z projektantem i dekoratorem wnętrz, który zaproponuje spójną wizję całości wnętrza, uwzględniając wszystkie niezbędne elementy wyposażenia. Wiele osób decyduje się na taką współpracę, mimo że koszt takiej usługi jest spory – zależy od zakresu prac, jakie powierzymy projektantowi. Dekorator doradzi, jak skutecznie i efektownie połączyć różne elementy, w jaki sposób wykorzystać zdobycze nowoczesnej technologii, jak np. oświetlenie LED.

Aranżacja wnętrza musi w jakiś sposób współgrać z charakterem domowników, ich sposobem życia itd. Na przykład jeśli rodzina ma dzieci, konieczne jest urządzenie dla nich osobnej przestrzeni, jeśli któryś z domowników pracuje w domu – powinno się znaleźć miejsce, gdzie będzie mógł ją wykonywać w spokoju. Paradoksalnie im większa przestrzeń do aranżacji i zaprojektowania, tym zadanie jest trudniejsze, bo wymaga większego skupienia i ogarnięcia całości funkcji, jakie mają spełniać konkretne pomieszczenia. A dizajn wnętrza powinien być spójny.

Branża projektowania wnętrz ma się całkiem dobrze, ze względu na ciągle utrzymujący się boom mieszkaniowy. Coraz więcej osób może sobie pozwolić na nowe mieszkanie, a brak czasu i czasami umiejętności wymusza decyzję o zatrudnieniu dekoratora. Jego praca polega przede wszystkim na wsłuchaniu się w potrzeby klienta i realizację jego zamierzeń, a także jeśli jest to konieczne skorygowaniu lub podaniu nowych pomysłów do realizacji. Największym atutem firm działających w branży jest ich przygotowanie merytoryczne, zdolność myślenia przestrzennego oraz doświadczenie, które mogą przekuć na nowatorskie lub sprawdzone gdzie indziej pomysły, na które sami byśmy nie wpadli.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Ciekawy wystrój wnętrza?
  2. Aranżowanie przestrzeni
  3. Wnętrza w stylu shabby chic
  4. Nowoczesne wnętrza – z czym się kojarzą?
  5. Wnętrza w stylu prowansalskim
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.