Aranżacje z cegieł

  • Sharebar

Fanów odkrytych cegieł nie brakuje, wręcz jest ich coraz więcej. Cegły mają coś w sobie co przyciąga wzrok i nadaje niezwykły urok mieszkaniu. Z czym najlepiej łączyć cegły?

Ułatwione zadanie mają przed sobą właściciele mieszkań w starych kamienicach, gdzie ściany budowane z cegieł były standardem. Dla tych szczęśliwców wystarczy tylko zdarcie warstwy tynku by odsłonić żywe cegły, ale czy to wszystko? Oczywiście nie. Po takiej operacji potrzeba cegły wyczyścić i zabezpieczyć impregnatem by uniknąć ciągłego sprzątania okruchów – tak, cegły się kruszą, więc bez impregnatu ani rusz.

Czerwona cegła doskonale współgra z takimi barwami jak biel oraz wszelkimi odcieniami szarości. Do tego proponowałbym łączenie ze wszystkim co metalowe. To naprawdę efektowne rozwiązanie z dodatkiem ukrytego podświetlenia nada niepowtarzalny klimat wnętrzu.

Nie możemy zapomnieć o drewnie. Drewno wraz z cegłami to najbardziej ciepłe połączenie jakie można sobie wyobrazić. Wiele kobiet marzy o wnętrzach, gdzie elementy drewniane przeplatają się z cegłami, a gdy jeszcze do tego jest kominek z żywym ogniem to sukces towarzyski zapewniony.

Takie rustykalne aranżacje to już nie tylko domena domków usytuowanych gdzieś wysoko w górach, ale coraz częściej mające zastosowanie w miejskich aglomeracjach.

Trzeba zauważyć, że cegła to bardzo trwały materiał, ognioodporny oraz długowieczny. Trudno go uszkodzić w jakikolwiek mechaniczny sposób na co dzień, no chyba, że ktoś lubi bawić się ciężkim młotem…ale to raczej rzadkość.

Niestety cegła ma też swoje wady- dla niektórych jest to spory ciężar tego budulca, dla innych trudności w wykończeniach, a dla jeszcze innych to, że wymagają prac mokrych.

Więcej o aranżacjach z cegieł dowiesz się tutaj:  http://boomhouse.pl/budownictwo/a,cegla-we-wnetrzu-ciekawe-pomysly.html

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Aranżacje kuchni
  2. Sposób na ciekawą aranżację wnętrz
  3. Kto powinien przygotować aranżację wnętrz?
  4. Ciekawe aranżacje z fototapetą
  5. Telefon w piosence Republiki
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.