Aranżacja domu – wybór oświetlenia

oświetlenie domu
  • Sharebar

Dom ma być dla nas ostoją. Jego aranżacja musi więc sprzyjać dobremu samopoczuciu domowników i poprawiać komfort podczas przebywania w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. Większość osób przechowuje cenne pamiątki rodzinne, które mają zdobić wnętrza i nadawać im styl. Tego typu wyposażenia nie można kupić, ani też niczym zastąpić. Zdecydowanie też należy podjąć decyzję, czy nasz dom ma być urządzony klasycznie, nowocześnie czy ma być inspirowany konkretnym stylem. Dzięki temu będzie nam łatwiej wybierać poszczególne elementy aranżacji.

W każdym domu duże znaczenie ma oświetlenie, które dopasowujemy do pozostałych części wystroju. Żyrandole, kinkiety, plafony i stylowe lampy są wybierane dopiero po zakupie mebli, firanek oraz rolet. Widać wychodzimy z założenia, że trudniej jest wystrój pomieszczenia dostosować do lampy niż lampę do konkretnego stylu wnętrza. Niewątpliwie jest w tym sporo racji. Bogate wzornictwo i duże możliwości zastosowań sprawiają, że lampy jedynie nie powinny mieszać współczesności z klasyką. Każde inne połączenie będzie odpowiednie dla danego mieszkania czy domu.

Stylowe lampy zawsze nadają pomieszczeniom przytulny klimat, czego nie można powiedzieć o oświetleniu nowoczesnym, które rzadko kiedy posiada walory artystyczne. We współczesnym świecie najważniejsza jest gra świateł. Nie liczą się sentymenty i odniesienia do historii, sztuki starożytnej czy ludowego wzornictwa. Oświetlenie składa się z wielu punktów, nakierowanych w określone miejsca, eksponując ich znaczenie.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Rodzaj oświetlenia w mieszkaniu
  2. Aranżacja wnętrz i dekoracja domu.
  3. Najpopularniejszy typ oświetlenia
  4. Optymalne i oszczędne wykorzystanie oświetlenia
  5. Oświetlenie w domu – less is more?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.