Akwarystyka piękne hobby

  • Sharebar

Każdy posiadał kiedyś akwarium, jednakże często nie osiągał zamierzonych efektów. Często wyglądało to tak iż w akwarium znajdowało się parę rybek gruby żwir na dnie i kilka sztucznych imitacji roślin podwodnych. Kicz jakich nie mało. Takie obrazki można zaobserwować nie rzadko w naszych domach. Z czego to wynika? Dlaczego nasze akwaria są tak tandetne? Odpowiedź jest prosta, akwarystyka to hobby wyjątkowo wymagające wiedzy a przede wszystkim czasu.

Utrzymanie ładnego i zadbanego akwarium wymaga także systematyczności w działaniu, pielęgnowaniu, przycinaniu i nawożeniu. Samo akwarium to nie tylko rośliny akwariowe czy też ryby ale i woda, żwir i dekoracje z materii nieożywionej.

Zaczynając naszą zabawę z akwarystyką powinniśmy zaopatrzyć się w książki traktujące o tej tematyce. Trzeba posiadać książki zarówno o roślinach jak i rybach. Nie zapomnijmy także odwiedzić rozliczne fora i strony internetowe, które są liczne w internecie. Szczególną uwagę zwróćmy na rybki akwariowe, to one są najważniejsze w całym akwarium. Powinniśmy je starannie dobrać tak aby współgrały ze sobą i nie stanowiły dla siebie zagrożenia wzajemnie. Rośliny to tylko dopełnienie całej kompozycji, są równie ważne ale nie najważniejsze, nie spychajmy je na boczny tor. Też zasługują na piedestał, miłośnicy roślin akwariowych zakładają tak zwane akwaria roślinne lub holenderskie. W takich kompozycjach dominują rośliny natomiast rybki stanowią tylko dopełnienie. Wszak jak wyglądało by akwarium bez ryb? Oczywiście istnieją takie i cieszą się wielką popularnością, jednakże czy o to chodzi w tradycyjnej, domowej akwarystyce.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Rośliny akwariowe na równi z rybkami
  2. Sposób na ciekawą aranżację wnętrz
  3. Z historii akwarystyki…
  4. Jakie akwarium wybrać?
  5. Hobby szansą na dorobienie na emeryturze
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.