A czym jest soundbar?

  • Sharebar

Jeżeli zależy nam, by w domowym zaciszu móc poczuć się jak na sali kinowej, nie wystarczy, że zaopatrzymy się w telewizor z wysokiej jakości obrazem – niezbędne będzie również dobre nagłośnienie. Bardzo często stosowanym rozwiązaniem jest kino domowe. Jest ono jednak drogie i nie sprawdzi się w przypadku każdego wnętrza. Ciekawą alternatywę stanowi soundbar. W jaki sposób działa to urządzenie i czy warto się w nie zaopatrzyć?

Soundbary – czyli co?

Soundbary to przystawki, które przeważnie umieszcza się przed telewizorem. Urządzenie to nie wymaga od nas ani specjalistycznej wiedzy ani czasu na rozmieszczenie poszczególnych elementów nagłośnienia. Jedyne, czego będziemy potrzebować to kabel łączący soundbar z telewizorem przez wejścia optyczne lub gniazdo HDMI. Urządzenie tego typu wyposażone jest w od 2 do 12 głośników, które, gdy odpowiednio je rozmieścimy, będą w stanie imitować dźwięk przestrzenny. Soundbar przeważnie wykorzystuje standard 2.0 lub 2.1, lecz na rynku spotkać można także modele będące w stanie współpracować z systemem 7.1. Co ciekawe, soundbar podpiąć możemy nie tylko do telewizora, lecz także do komputera i szeregu urządzeń mobilnych wykorzystujących moduł Bluetooth.

Parametry soundbaru

Kupując soundbar, nie zapomnijmy sprawdzić, czy wybrany przez nas model będzie kompatybilnymi z dostępnymi w telewizorze dekoderami dźwięku. Warto także dokładnie przyjrzeć się rodzajowi gniazd.

Jednym z najważniejszych parametrów soundbaru jest ich moc. Warto tu jednak pamiętać, że wyższa moc nie wiąże się z lepszą jakością dźwięku. Informuje ona ile ciepła są w stanie one rozproszyć tak, aby nie ulec uszkodzeniu.

Soundbar wyposażony może być w szereg funkcji rozszerzających ich funkcjonalność, lecz także poprawiających dźwięk. Wybierając konkretny model, zobaczmy czy dostępny jest ta korektor dźwięku, możliwość regulacji wysokich i niskich tonów, CrystalAmplifier Plus odpowiadający za generowanie czystego dźwięku oraz Virtual Sorround Sound związany z imitowaniem dźwięku surround. Niektóre modele soundbarów, poza zintegrowanymi głośnikami, wyposażone są także w bezprzewodowy, zewnętrzny subwoofer pozwalający na uzyskanie basów. Równie ważnym elementem jest wygląd danego modelu. Większość z nich charakteryzuje się nowoczesnym, minimalistycznym designem więc nie powinniśmy mieć problemu z wyborem najodpowiedniejszego dla nas wariantu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Czym jest chwilówka
  2. Czym jest horoskop miłosny
  3. Wyjaśniamy czym jest badanie USG 3d
  4. Czym jest hipogonadyzm?
  5. Czym jest headhunting?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.