5 sprzętów AGD niezbędnych w kuchni

sprzęt kuchenny
  • Sharebar

Reorganizując kuchnię bądź podczas przeprowadzki zastanówmy się co będzie nam w niej niezbędne. Czasem trzymamy w szafkach tyle upchniętego sprzętu, którego wcale nie używamy albo wyjmujemy raz na rok. W takim razie należy również pamiętać o podstawowym wyposażeniu naszej kuchni.

Pierwsza dwójka – czyli piekarnik i lodówka

Oto dwa niezbędne w każdej kuchni sprzęty. Dzięki lodówce nasze jedzenie pozostaje na dłużej świeże i zdatne do jedzenia, a piekarnik sprawił, że piece na węgiel odeszły w zapomnienie. To wybór tych dwóch urządzeń powinien być dla nad priorytetem. Muszą być one dobrej jakości tak aby wytrzymały długie lata. Dlatego przed zakupem poczytajmy testy i opinie w internecie i zastanówmy się jakie funkcje są dla nas najważniejsze. Przy ogromie gadżetów w ofertach wielu modeli musimy podjąć decyzje bez których nie będziemy mogli normalnie funkcjonować.

Równie ważna trójka – robot kuchenny, okap i zmywarka

Robot kuchenny jest jedynym mniejszym sprzętem AGD w tym zestawieniu. Otóż roboty kuchenne wielofunkcyjne są niesamowicie przydatnymi urządzeniami. Czemu? Bo dzięki nim oszczędzamy miejsce: nie musimy kupować oddzielnie blendera, miksera, maszynki do mięsa czy szatkownicy, tylko jednego robota, który zajmie o wiele mniej miejsca. Zaś okapy sprawią, że kuchenne zapachy, jakkolwiek miłe i przyjemne nie będą rozchodzić się po całym mieszkaniu. Przyda się w szczególności gdy jakieś danie nam się nie uda i jego zapach będzie bardziej przeszkadzał niż przyciągał. Na koniec została nam zmywarka. Dzięki niej skończą się domowe kłótnie kto ma pozmywać po obiedzie. Pozostaną tylko sprzeczki kto ma wyciągnąć umyte naczynia. Komfort zmywania przez włączenie przycisku jest równie przydatny jak w przypadku używania pralki.

Te podstawowe pięć sprzętów ułatwi nam gotowanie jak i sprzątanie w kuchni. Wybierajmy sprzęty dobrych marek, tak abyśmy nie żałowali tego wyboru podczas awarii tych urządzeń. A przecież nikt z nas nie lubi odwiedzać mechaników czy serwisu. A po kilku takich wizytach nastawmy się na to, że będziemy widzieć pracowników serwisu częściej.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Dobór odpowiednich sprzętów do kuchni
  2. Sprzęt AGD
  3. Przydatne akcesoria w kuchni
  4. Jakie płytki do kuchni?
  5. Wyposażenie naszych kuchni
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.